Krzysztof Gradziuk: "Memento" jest czymś w rodzaju wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 18:22
Płyta "Memento" jest najnowszym albumem jazzowej formacji RGG Trio. - Nazwę należy rozumieć jako "Pamiątka" - mówi perkusista grupy Krzysztof Gradziuk. W "Muzycznej Jedynce" o tym, czym tak naprawdę jest jazz według artystów z RGG Trio.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Gradziukiem (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Gradziuk
Krzysztof GradziukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W skład RGG Trio wchodzą: Krzysztof Gradziuk (perkusja), Łukasz Ojdana (fortepian) i Maciej Garbowski (kontrabas). Perkusista, który reprezentuje w audycji całą grupę, mówi, że formacja nagrała dotychczas 7 albumów, a "Memento" wydany został w kultowej serii Polish Jazz. Tytuł wspomnianego albumu należy rozumieć jako "Pamiątka". - Nawiązuje do doświadczeń artystycznych wynikłych z ostatnich wspólnych lat grania członków zespołu i jest czymś w rodzaju wspomnienia. Jest to także powrót do spokojniejszej estetyki z płyty "Aura" - dodaje artysta.

Krzysztof Gradziuk opowiada, że będąc nauczycielem muzycznym, daje poznać się swoim studentom bardziej jako filozof aniżeli jako nauczyciel z czysto technicznym podejściem do instrumentu. 

Jakie utwory znalazły się na płycie "Memento"? Jak tworzy się prawdziwy jazz? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Marcin Kusy

GościeKrzysztof Gradziuk (perkusista grupy RGG Trio)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 13.25

K.A


Czytaj także

Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Błędowski: jestem fanem krótkich piosenek, które mają chwytliwe refreny

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:24
Paweł Błędowski jest dziennikarzem muzycznym Polskiego Radia Lublin. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o tym, jak powstała płyta "Głosy miasta" i kto współpracował nad materiałem do albumu.
rozwiń zwiń