Mietek Szcześniak: obwieszczam światu, że powstały "Siedmiomilowe buty"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:55
Mietek Szcześniak w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoim nowym jazzowym projekcie, który stworzył z pianistką Joanną Gajdą angażując do współpracy najmłodszych. Jak brzmią stare jazzowe klasyki śpiewane przez dzieci?
Audio
  • Rozmowa z Mietkiem Szcześniakiem o nowym jazzowym projekcie (Muzyczna Jedynka)

Artysta powiedział, że pragnie obwieścić światu, iż powstały "Siedmiomilowe buty" - album stworzony wspólnie z Joanna Gajdą, która napisała teksty do znanych jazzowych numerów. - Joanna napisała świetne, inteligentne teksty do znanych standardów jazzowych, a utwory i tematy wybieraliśmy wspólnie - dodał Mietek Szcześniak, podkreślając, że początkowo powstały tylko dwa teksty, które pianistka napisała z myślą o swoich dzieciach. - Uznałem, że pomysł jest tak świetny, że śmiało możemy nagrać całą płytę - dodał.

Gość Jedynki wspomniał, że pierwszy koncert zagrali na jazzowym festiwalu w Szczecinie zdobywając uznanie publiczności zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. - Dzieciaki, które będą kiedyś słuchały tych kawałków będą w przyszłości kojarzyły słynne jazzowe hity ze swoim dzieciństwem - podsumował piosenkarz. 

Jacy jazzowi artyści współpracowali z Mietkiem Szcześniakiem nad albumem? Jak brzmi utwór promujący płytę "Kameleon Leon"? Czy trudno nagrywało się z dziećmi? Jakie słynny utwory jazzowe wybrali artyści do utworzenia nowego albumu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Mietek Szcześniak

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 13.26

K.A/ans


Czytaj także

Smooth Gentelmen. Eleganckie trio chce zrobić karierę w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 19:21
Formacja Smooth Gentelmen to pomysł Bartłomieja Szopińskiego. Zaczynali od albumu dwuosobowego, a teraz już jako trio nagrali płytę o skromnym tytule New. Premiera albumu 24 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serca bicie". 11. Festiwal im. Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 18:20
"Muzyczna Jedynka" tym razem bezpośrednio z Bydgoszczy, gdzie odbywa się 11. edycja Festiwalu im. Andrzeja Zauchy pt. "Serca bicie". Gośćmi Marii Szabłowskiej, Pawła Sztompke i Marcina Kusego byli Jacek Cygan, Kasia Moś oraz Krzysztof Wolsztyński. 
rozwiń zwiń