Ryszard Szwed: Borysie, "Nie jesteś sam"!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:50
- Okazało się, że przyjaciel jest w biedzie. Chcę, aby pamiętał, że nie jest z tym sam - powiedział gość "Muzycznej Jedynki" Ryszard Szwed. W audycji opowiedział o przyjaźni ze Stanem Borysem i o zbliżającym się koncercie charytatywnym "Nie jesteś sam".
Audio
  • Rozmowa z Ryszardem Szwedem o Stanie Borysie i koncercie charytatywnym "Nie jesteś sam"
Stan Borys w studiu radiowej Jedynki
Stan Borys w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ryszard Szwed (reżyser, autor tekstów) wspomniał, że poznał Stana Borysa wiele lat temu w Chicago. - Był to rok 1993, kiedy Polskę nawiedziła powódź. Wtedy polscy artyści, którzy mieszkali w Chicago, postanowili zaśpiewać powodzianom w Polsce i zrobili koncert "Nie jesteś sam" - dodał przyjaciel Stana Borysa. Autorem tekstu piosenki dla powodzian jest Stan Borys. Gość Jedynki skomentował, że jego przyjaciel teraz sam znalazł się w sytuacji, w której pomoc ludzi z zewnątrz jest niezbędna. - Chcę, aby pamiętał, że nie jest sam - przyznał.

Koncert odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 17 czerwca o godz. 19.00. Koncertu będzie można również posłuchać w Jedynce. Na scenie wystąpią: Kayah, Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Olga Bończyk, Grzegorz Wilki i Agata Dąbrowska. - Sam Stan Borys nie dotrze na koncert, ale na pewno będzie radiosłuchaczem - powiedział Ryszard Szwed.

Czego można spodziewać się po koncercie?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Ryszard Szwed (reżyser autor tekstów)

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 13.29

K.A/D.S 


Czytaj także

Stan Borys: jestem emocjonalny

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 13:30
 - Jestem emocjonalny. Skupiam się na słowie i na muzyce. Kładę na to duży nacisk - mówi artysta w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
rozwiń zwiń