X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Szwed: Borysie, "Nie jesteś sam"!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:50
- Okazało się, że przyjaciel jest w biedzie. Chcę, aby pamiętał, że nie jest z tym sam - powiedział gość "Muzycznej Jedynki" Ryszard Szwed. W audycji opowiedział o przyjaźni ze Stanem Borysem i o zbliżającym się koncercie charytatywnym "Nie jesteś sam".
Audio
  • Rozmowa z Ryszardem Szwedem o Stanie Borysie i koncercie charytatywnym "Nie jesteś sam"
Stan Borys w studiu radiowej Jedynki
Stan Borys w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ryszard Szwed (reżyser, autor tekstów) wspomniał, że poznał Stana Borysa wiele lat temu w Chicago. - Był to rok 1993, kiedy Polskę nawiedziła powódź. Wtedy polscy artyści, którzy mieszkali w Chicago, postanowili zaśpiewać powodzianom w Polsce i zrobili koncert "Nie jesteś sam" - dodał przyjaciel Stana Borysa. Autorem tekstu piosenki dla powodzian jest Stan Borys. Gość Jedynki skomentował, że jego przyjaciel teraz sam znalazł się w sytuacji, w której pomoc ludzi z zewnątrz jest niezbędna. - Chcę, aby pamiętał, że nie jest sam - przyznał.

Koncert odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 17 czerwca o godz. 19.00. Koncertu będzie można również posłuchać w Jedynce. Na scenie wystąpią: Kayah, Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Olga Bończyk, Grzegorz Wilki i Agata Dąbrowska. - Sam Stan Borys nie dotrze na koncert, ale na pewno będzie radiosłuchaczem - powiedział Ryszard Szwed.

Czego można spodziewać się po koncercie?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Ryszard Szwed (reżyser autor tekstów)

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 13.29

K.A/D.S 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys: jestem emocjonalny

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 13:30
 - Jestem emocjonalny. Skupiam się na słowie i na muzyce. Kładę na to duży nacisk - mówi artysta w cyklu "Już taki jestem" w audycji "Cztery pory roku". 
rozwiń zwiń