Dikanda i "Muzyka Czterech Stron Wschodu"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 17:00
Są postrzegani jako charyzmatyczny folkowy zespół muzyczny. Swoją twórczość określają jako "Muzykę Czterech Stron Wschodu", ponieważ jest ona inspirowana muzyką ludową wielu grup etnicznych. Gośćmi radiowej Jedynki byli członkowie zespołu Dikanda: Anna Witczak - Czerniawska oraz Szymon Bobrowski. 
Audio
  • Zespół Dikanda o swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
Zespół Dikanda
Zespół DikandaFoto: Mat. pras. Dikanda.com/Ewelina Stępień

Na wydanej przez zespół płycie pt: "Devla Devla" pojawiła się piosenka "KoloDaiMena". - Konstrukcja tej piosenki to jest kolaż. Mieliśmy z Kasią Bogusz udział w muzyce filmowej do filmu z Bartoszem Chajdeckim i on nas poprosił, żebyśmy stworzyły słowa, które brzmiały by trochę bałkańsko i trochę bliskowschodnio - mówi wokalistka, Anna Witczak - Czerniawska. 

- Muzyka u nas powstaje na próbach na żywo, więc to jest sprawa warsztatowa. To nie jest tak, że mamy zaaranżowane utwory. Wzajemnie się inspirujemy - dodaje Szymon Bobrowski, gitarzysta. 

Zespół zaprosił do współpracy serbskiego akordeonistę Marco Kokobata. - Poznałem go na festiwalu "Ritmo" w Budapeszcie w zeszłym roku i bardzo sobie przypadliśmy do gustu. (...) Plany są też takie, żeby dzięki pomocy Marco tworzyć muzykę na południu Europy - powiedział Szymon Bobrowski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Anna Will

Goście: Anna Witczak - Czerniawska, Szymon Bobrowski (członkowie zespołu)

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 14.21

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duncan Laurence: szukam najlepszych warunków do zaprezentowania się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 14:44
Duncan Laurence, zwycięzca 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o tym, jakie warunki sceniczne są dla niego najbardziej korzystne, czym kieruje się w życiu i dlaczego postanowił odwiedzić Polskę.
rozwiń zwiń