X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Cygan: piosenka filmowa jest odbiciem czasów

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 17:10
"Cinema Cygan. Piosenki filmowe Jacka Cygana" to zbiór piosenek autorstwa Jacka Cygana, napisanych do produkcji znanych zarówno z dużego, jak i małego ekranu. O które piosenki chodzi?
Audio
  • Jacek Cygan o nowej płycie (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Z jakim zamiarem Jacek Cygan przygotował płytę, która jest połączeniem historii muzyki rozrywkowej i polskiego kina? - Pewne rzeczy umykają z pamięci, a zwłaszcza z tej pamięci, w której nigdy nie były, czyli z pamięci młodych. Dla wielu młodych ludzi jest to informacja, jakie to były czasy. Piosenka filmowa jest odbiciem czasów, o których jest film. Mogą to być czasy współczesne lub historyczne, wtedy jednak pisze się to innym językiem i jest inna muzyka - mówi Jacek Cygan.

Jednym z utworów, który znajduje się na płycie, jest "Dumka na dwa serca". Jacek Cygan opowiada anegdotę związana z uczniami ze Starych Babic pod Warszawą, którzy zaśpiewali tę piosenkę podczas uroczystości odsłonięcia pomnika "Pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim". - Zadzwoniłem do szkoły, po czym wczoraj Basia i Arek zaśpiewali z moim zespołem podczas próby na żywo. Bardzo im się spodobało. W sobotę wystąpią jako niespodzianka w czasie spektaklu. Pan dyrektor Andrzej Seweryn zgodził się na to i powiedział, że musimy robić takie rzeczy, żeby wprowadzić młodzież do teatru - opowiada artysta, nawiązując do zaproszenia uczniów ze Starych Babic do udziału w spektaklu "Cygan w Polskim. Życie jest piosenką" w Teatrze Polskim w Warszawie.

Jaki wiersz Jacek Cygan przeczytał na antenie? Za co jest wdzięczny Jerzemu Hoffmanowi? Czy Jacek Cygan zostanie mistrzem mowy polskiej?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Paweł Sztompke

Goście: Jacek Cygan (artysta)

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 13.25

DS

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak