Golec uOrkiestra: ciupagę trzeba odłożyć i się z drugą stroną pojednać

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 15:26
Paweł i Łukasz Golcowie opowiedzieli w "Muzycznej Jedynce" skąd wziął się pomysł na połączenie góralskiej muzyki ze świeżym, elektronicznym brzmieniem i głosem rapera. Jak brzmi nowa "mieszanka" o nazwie "Górą ty" i z kim bracia Golcowie podjęli współpracę?
Audio
  • Rozmowa z Golec uOrkiestra o nowym projekcie (Muzyczna Jedynka)
Od lewej: Paweł Golec, Zbigniew Zegler, Łukasz Golec
Od lewej: Paweł Golec, Zbigniew Zegler, Łukasz GolecFoto: Ł. Kowalski/ Polskie Radio

Bracia Golcowie podkreślili, że zbliża się ich koncert NOSPR, który odbędzie się w Katowicach, a góralscy muzycy aktywnie teraz promują swoją twórczość. - Jeździmy od miasta do miasta, przemierzamy Polskę i zagraniczne miejscówki - powiedzieli Golcowie. 

Ukazał się światu utwór "Górą ty", który został stworzony wspólnie z artystą Bedoesem i dj-em Gromee. Goście Jedynki wyjaśnili w audycji, że do zrobienia utworu zainspirował ich występ, w którym rok temu zagrali na festiwalu Europejski Stadion Kultury z kapelą z Mołdawii. - Zrobiliśmy wtedy z nimi wspólny projekt, który był emitowany w TVN. Podczas występu artysta zaczął rapować i przekonaliśmy się o tym, że te pozornie różne "dwa światy" świetnie się uzupełniają - powiedzieli bracia Golcowie.

Artyści dodali, że po festiwalowym występie otrzymali propozycję od Bedoesa, który przyznał, że wychował się na ich twórczości i pamięta, że w dzieciństwie mama puszczała mu "Ściernisko". Góralscy bracia dodali, że trzeba łączyć muzyczne siły i być otwartym na różne gatunki, gdyż "muzyka nie ma granic". - Ciupagę trzeba odłożyć i się z drugą stroną pojednać - skomentował jeden z braci.

Jak brzmi utwór "Górą ty"? Kiedy można spodziewać się najbliższych występów Golec uOrkiestra w nowym projekcie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Golec uOrkiestra (zespół muzyczny)

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 13.21

K.A/DS

Czytaj także

Leszcze: przyczyną naszej udanej współpracy jest to, że się lubimy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 15:08
Zespół Leszcze w "Muzycznej Jedynce" o tym, dlaczego członkowie formacji zdecydowali się na reaktywację współpracy, o premierowej "Studniówce" i solowych działaniach wokalisty Macieja Miecznikowskiego. Dlaczego artyści znowu grają razem?
rozwiń zwiń