Włodek Pawlik Trio na Festiwalu Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 18:37
Artysta zagra przeboje ze swojej płyty inspirowanej muzyką twórcy opery narodowej - Stanisława Moniuszki. - To jest dla mnie wielka nagroda i prestiż, że będę mógł rozpocząć trasę koncertem z moniuszkowskim repertuarem na jazzowo - powiedział Włodek Pawlik. 
Audio
  • Włodek Pawlik na festiwalu Lata z Radiem (Muzyczna Jedynka)
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Włodek Pawlik podczas rozmowy z Pawłem Sztompke zdradził szczegóły dotyczące koncertu, który zagra niebawem w Stanach Zjednoczonych. - 26 października 2019 roku wystąpię w Copernicus Center z orkiestrą symfoniczną "Paderewski Symphony Orchestra" z repertuarem Moniuszki na jazzowo z zaaranżowaną partią orkiestry. Już zacząłem aranżować utwory, które są w oryginale "na trio" i już wiem, że to będzie spektakularne wydarzenie w USA - mówi artysta na antenie radiowej Jedynki. 

Jakie utwory zagra Włodek Pawlik na festiwalu Lata z Radiem?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Włodek Pawlik 

Data emisji: 25.06.2019

Godzina emisji: 13.28

ans

Czytaj także

Włodek Pawlik: Moniuszko łatwy do przełożenia na jazzową nutę

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:06
22 lutego ukazała się płyta autorska Włodka Pawlika "Pawlik/Moniuszko: Polish Jazz". Rok 2019 to jubileuszowy Rok Moniuszkowski uchwalony zarówno przez polski sejm, jak też przez UNESCO. Płyta jest hołdem dla wybitnego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

World Orchestra, czyli nawet kilkuset muzyków na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:19
World Orchestra to międzynarodowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i liderem jest Grzech Piotrowski. Łączy on muzykę odległych rejonów ziemi ze sobą, łączy jazz z folkiem, etno i innymi rodzajami muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po prostu - Moniuszko!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 16:00
Dwa dni przed 200. urodzinami wielkiego polskiego kompozytora zapraszamy na specjalną świąteczną audycję „Po prostu - Moniuszko!" z udziałem Akademii Operowej i znamienitych gości.
rozwiń zwiń