Shaggy w Jedynce: moja muzyka jest hybrydą reggae

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:06
- Moja muzyka to nie jest reggae w czystej postaci, ma różne domieszki i jest pewnego rodzaju fuzją - przyznał na antenie radiowej Jedynki Shaggy, który opowiedział o swoim nowym albumie "Wah Gwaan".  
Audio

Shaggy urodził się na Jamajce, w miejscowości Kingston, która jest światową stolicą muzyki reggae. Nowa płyta artysty zawiera kolekcje utworów podkreślających jego pochodzenie, światowe wpływy, nieustającą radość oraz introspektywną stronę wokalisty. 

Na nowej płycie pojawiają się ciekawi goście. W hicie "You" słyszymy 19 - letniego kanadyjskiego wokalistę Alexandra Stewarta. - Jest on youtuberem. Wiedziałem o nim wszystko, ponieważ mój manager jest także jego managerem - powiedział podczas audycji Shaggy. Z kolei w utworach "Supernatural" słyszymy księżniczkę dancehallu Shenseea oraz nominowaną do Grammy Stacy Barthe. W "Money Up" Shaggy łączy siły z Noah Powa, a w "Tic Toc" z Nikki Jam oraz Jasonem Derulo.

Artysta w niedzielę (30.06) wystąpił w opolskim amfiteatrze na koncercie "Przebojowe Opole" organizowanym przez miasto oraz telewizję Polsat. - Polska publiczność jest bardzo komunikatywna i dobrze reaguje na muzykę reggae - dodał Shaggy. 

Podczas rozmowy z Marią Szabłowską wokalista zdradził, że przyjeżdża do Polski od 1996 roku i pierwszym miastem, które odwiedził był Poznań. 

Maria Szabłowska i Shaggy
Maria Szabłowska i Shaggy w radiowej Jedynce 

Kim chciał zostać wokalista gdy był małym chłopcem? Gdzie walczył jako żołnierz?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Goście: Shaggy (jamajski wokalista)

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 13.16

ans/K.A


 

Czytaj także

Muzeum Polskiej Piosenki organizuje w Opolu kolejny festiwal

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:18
Dyrektor muzeum Jarosław Wasik przyznaje, że inspiracją był "duży" festiwal. - Postanowiliśmy zrobić "mały" festiwal i on się będzie nazywał 1. KFPP w Opolu - mówi w Jedynce. I rozszyfrowuje skrót: 1. Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła zaprasza na koncert upamiętniający Romana Kołakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 13:16
W sobotę (27 marca) w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się koncert upamiętniający Romana Kołakowskiego. Koncert jest organizowany w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Jedynika będzie transmitowała wydarzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Blauka z trzecim singlem i debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:00
Premiera nowego klipu "Fantazmat" miała swoją premierę 28 maja w internecie. Utwór zespołu Blauka jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, który ukaże się we wrześniu 2019 roku. 
rozwiń zwiń