15. Polish Boogie Festiwal. Porywa nie tylko do tańca

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 19:16
W "Muzycznej Jedynce" dyrektorzy "Polish Boogie Festiwal" opowiedzieli o tym, jak wyglądały początki tworzenia tego wydarzenia oraz jakie atrakcje (nie tylko muzyczne) czekają na tych, którzy zjawią się na 15. edycji festiwalu. 
Audio
  • Rozmowa z dyrektorami "Polish Boogie Festiwal" (Muzyczna Jedynka)

Zbliża się 15. edycja Polish Boogie Festiwal, a dyrektorzy wydarzenia wypowiedzieli się, że "Polskie Radio ma spory udział w tym, że o wydarzeniu można usłyszeć". Impreza zaczyna się 24 lipca w Człuchowie i potrwa do 27 lipca.

Dyrektor artystyczny festiwalu Bartłomiej Szopiński kojarzony także z formacją Smooth Gentleman przypomniał w "Muzycznej Jedynce", jak wyglądały początki tworzenia festiwalu. - Zaczęliśmy od skromnego wydarzenia, na którym było tylko boogie-woogie (muzyka grana tylko na fortepianie).

Adam Bondarenko - szef "Polish Boogie Festiwal" zapowiedział, że 25 lipca w czwartek odbędzie się koncert inauguracyjny, a przed koncertem będzie można podziwiać kobiecy pokaz mody w stylu "pin-up" (suknie w grochy, bandamka na głowie, czerwone usta). Dodał także, że można spodziewać się tanecznych warsztatów pod okiem najlepszych ekspertów oraz artystów z najwyższej półki grających soul, rhytm blues, czy rockabilly.

Jak wygląda program festiwalu i jacy artyści na nim wystąpią? Gdzie można zapisać się na warsztaty z tańca boogie-woogie?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Goście: Bartłomiej Szopiński (dyrektor artystyczny festiwalu) i Adam Bondarenko (szef festiwalu)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 14.21

K.A

 

Czytaj także

Krzysztof Gradziuk: "Memento" jest czymś w rodzaju wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 18:22
Płyta "Memento" jest najnowszym albumem jazzowej formacji RGG Trio. - Nazwę należy rozumieć jako "Pamiątka" - mówi perkusista grupy Krzysztof Gradziuk. W "Muzycznej Jedynce" o tym, czym tak naprawdę jest jazz według artystów z RGG Trio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławek Uniatowski: Jackson miał białe skarpetki, ja mam swojego hokera

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 15:59
Sławek Uniatowski w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o tym, co zdradził Zbigniewowi Wodeckiemu, w jakiej formie najbardziej lubi koncertować oraz kiedy można spodziewać się jego najnowszego albumu. 
rozwiń zwiń