Paula i Karol: bardzo ważne jest "złapanie" dobrego pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:42
Paula i Karol w "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli jak powstają ich piosenki, kiedy w ich głowach rodzą się najlepsze pomysły i czy można robić muzykę przez skype'a.
Audio
  • Rozmowa z Paulą i Karolem o ich współpracy muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Paula i Karol
Paula i Karol Foto: Polskie Radio

Paula przyznała w radiowej Jedynce, że jest dumna z tego, że piosenki duetu "płyną", czyli są łatwo wpadające w ucho i jest w nich pewna lekkość. Artystka zdradziła, że razem z Karolem stosują pewną ścisłą i powtarzalną metodologię przy tworzeniu muzyki, która nigdy ich nie zawodzi. Młodzi muzycy mają na swoim koncie pięć albumów, a ostatni nosi nazwę "Our Town".

Karol dodał, że w trakcie prób artyści zamieniają się w poszukiwaczy nowych brzmień. - Scenariusz muzyczny gramy na różnych instrumentach, a w trakcie okazuje się co jest słabe, a co należy zostawić - powiedział muzyk, podkreślając, że duet szuka w muzyce czegoś, co ich przede wszystkim wzruszy i będzie metafizycznym przeżyciem.

Artyści stwierdzili, że każde miejsce jest dobre do tego, aby uruchomić swoją kreatywność i tworzyć w głowie nowe projekty muzyczne. Przyznali, że można robić to nawet podczas jazdy autobusem. - Bardzo ważne jest złapanie tego dobrego pomysłu - podkreślił Karol.

Czy artyści tworzą muzykę przez skype'a? Kiedy można spodziewać się ich koncertów w Polsce? Jak robi się muzykę "na odległość"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audcyji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Paula i Karol (duet muzyczny)

Data emisji: 8.07.2019

Godzina emisji: 13.22

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ala/Zastary: poczuliśmy, że pora zacząć tworzyć w duecie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 15:58
Duet Ala/Zastary opowiedział w "Muzycznej Jedynce" w jakich najdziwniejszych okolicznościach występował, skąd narodziła się potrzeba tworzenia "ładnych melodii" i o co artyści kłócą się najczęściej.
rozwiń zwiń