Jan Chojnacki zaprasza na Suwałki Blues Festival

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 16:56
- To już 12. odsłona festiwalu. Baliśmy się że po 10. edycji, która była jubileuszowa i okazała się najlepszą, że będzie gorzej, a tymczasem co festiwal okazuje się, że jest atrakcyjniej i lepiej - powiedział Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny. 
Audio
  • Jan Chojnacki zaprasza na Suwałki Blues Festival (Muzyczna Jedynka)
Jan Chojnacki
Jan Chojnacki Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Od 3 lat festiwal trwa 4 dni i rozpoczyna się już w najbliższy czwartek 11 lipca i potrwa do niedzieli 14 lipca. - Codziennie są w pięciu klubach śniadania bluesowe, potem koncerty na scenach otwartych w mieście, następnie koncerty zasadnicze i znowu przenosimy się do klubów, gdzie są nocne grania - dodał Jan Chojnacki. 

W tym roku na suwalskiej scenie muzycznej pojawi się ok 40 wykonawców z trzech kontynentów. Wśród wykonawców nie zabraknie Corey'a Harissa z USA, który zagra koncert otwarcia. - Zaczniemy koncertem, który będzie transmitowany na żywo w słynnej audycji "Bielszy odcień bluesa". Corey Harris zagra ze swoim "Acoustic Trio" i Suwalską Orkiestrą Kameralną. To jest niezwykle przedsięwzięcie, które ja wymyśliłem, sugerowałem Corey'owi, a on się na to zgodził. On nigdy nie grał z dużym składem symfonicznym - zdradził na antenie radiowej Jedynki gość audycji. 

Jedną z atrakcji, która będzie towarzyszyć wydarzenie będzie odsłonięcie muralu bluesowy autorstwa Andrzeja Pągowskiego. 

Jakich wykonawców będzie można zobaczyć na letniej scenie festiwalowej w Suwałkach? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny) 

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 14.30

ans 

Czytaj także

Martyna Jakubowicz i Jan Chojnacki: w bluesie jest prawda

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:11
Miłośnicy bluesa już odliczają dni do początku lipca, bo wtedy w Suwałkach odbędzie się jubileuszowy 10. Suwałki Blues Festiwal. Wśród wielu gwiazd zaśpiewa Martyna Jakubowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Chojnacki o odsłonie kolejnej edycji "Suwałki Blues Festiwal"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 16:11
Muzyczna uczta dla fanów bluesa. Niebawem kolejna edycja "Suwałki Blues Festiwal", gdzie spotka się około czterdziestu wykonawców nie tylko z Polski, ale również z całego świata. 
rozwiń zwiń