Łukasz Pawlik: płyta powstawała na trzech różnych kontynentach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:45
Muzyk na antenie radiowej Jedynki opowiedział o nowym swoim nowym albumie pt: "Long Distance Connections", która powstała przy współpracy zagranicznych artystów - Chodziło mi o ukazanie aspektu globalnego tej płyty, tzn. konekcji między mną a muzykami głównie ze Stanów Zjednoczonych - powiedział Łukasz Pawlik. 
Audio
  • Łukasz Pawlik opowiada o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Płyta jest drugim albumem na koncie artysty. "Long Distance Connections” to projekt przy którym brali udział znakomici muzycy tj. Randy Brecker, To Kennedy, Gary Novak, Mike Stern, Dave Weckl. - Bardzo się cieszę, że udało mi się zaprosić do nagrań muzyków tego formatu. Przy okazji można usłyszeć znakomitych polskich jazzmanów, z którymi mam ten przywilej współpracować: Cezarego Konrada, Pawła Pańtę i dwóch świetnych saksofonistów - Szymona Kamykowskiego i Dawida Główczewskiego. Wisienką na torcie jest udział australijskiego perkusisty Phila Southa - podkreślił Łukasz Pawlik. 

Gość audycji zaznaczył, że dla niego bardzo ważną rolę ogrywa melodia. - Melodia jest czymś niezwykle ważnym zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z bogatą warstwą instrumentacyjną czy aranżacyjną, kiedy dochodzą do tej melodii różne plany muzyczne. Jest czymś na czym słuchacz chciałby się skupić i co ułatwia mu przyswojenie całej tej materii i rozgrywa się wokół tej melodii - dodał. 

Gdzie w najbliższą sobotę będzie można usłyszeć Łukasza Pawlika? Z kim zagra swój koncert? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Łukasz Pawlik (pianista, wiolonczelista, kompozytor, muzyczny aranżer) 

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 13.32 

ans 

Czytaj także

Łukasz Pawlik: od dziecka chłonąłem jazz

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 21:08
W radiowej Jedynce Łukasz Pawlik opowiedział o swoim najnowszym albumie zatytułowanym "Lonely Journey" i zaprosił na pewien wyjątkowy koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzowy świat Judyty Pisarczyk

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 15:28
Przepustką do muzycznej kariery był dla niej Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017. Chociaż od tego wydarzenia minął już rok, to artystka zdażyła w tym czasie zagrać masę koncertów, w tym m.in. z legendarnym wokalistą jazzowym Bobbym McFerrinem. Dziś komponuje muzykę, pisze teksty do piosenek i ma na koncie debiutancką płytę. Czym jeszcze zaskoczy swoich fanów Judyta Pisarczyk?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gradziuk: "Memento" jest czymś w rodzaju wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 18:22
Płyta "Memento" jest najnowszym albumem jazzowej formacji RGG Trio. - Nazwę należy rozumieć jako "Pamiątka" - mówi perkusista grupy Krzysztof Gradziuk. W "Muzycznej Jedynce" o tym, czym tak naprawdę jest jazz według artystów z RGG Trio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz czy muzyka do serialu?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 15:22
Czym różni się pisanie muzyki do filmów fabularnych od tej do seriali? Jak odnajduje się w tym muzyk posiadający duszę jazzmana? O tym i jeszcze o kilku innych sprawach opowiada Grzegorz Daroń.
rozwiń zwiń