K.A.S.A. o piosenkach A. Rybińskiego: melodia i nastrój są ich główną siłą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:00
- Jak już miałem plan na piosenkę, która kojarzyłaby się z głosem Andrzeja Rybińskiego, to tylko bałem się, czy zaakceptuję ten pomysł - mówi Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Artyści wspólnie nagrali utwór "Siła melodii". Czy w przyszłości zostanie zapamiętany tak jak ich pozostale hitowe piosenki?
Audio
  • K.A.S.A. i Andrzej Rybiński opowiadają o wspólnym singlu (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)

Maria Szabłowska gościła w "Muzycznej Jedynce" Krzysztofa K.A.S.Ę. Kasowskiego (twórcę takich hitów jak m.in. "Macho", "Każdy lubi boogie", "Kasanova", "Reklama" i "Piękniejsza") oraz Andrzeja Rybińskiego, którego śpiewany przez całe pokolenia utwór "Nie liczę godzin i lat" został nagrodzony w 1983 roku na XX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artyści nagrali wspólnie piosenkę "Siła melodii". Jest to jeden z pierwszych singli z nowego albumu, nad którym obecnie pracuje K.A.S.A.

- Wydaje mi się, że "Siła melodii" nie jest takim czczym frazesem, ponieważ melodie mają naprawdę siłę przetrwania i rażenia - komentuje Andrzej Rybiński.

Podczas rozmowy K.A.S.A. opowiedział, w jaki sposób wpadł na pomysł nagrania wspólnego singla z Andrzejem Rybińskim. - Spotykamy się na scenie od kilkunastu lat, żeby nie powiedzieć od kilkudziesięciu. W zeszłym roku mieliśmy wspólny koncert. Na występie nadmiar wspaniałych melodii jest już przytłaczający. Zaczęły mi się przypominać te melodie, po czym przesłuchiwałem je w internecie - mówi Krzysztof Kasowski.

Czym piosenka z melodią różni się od techno? Gdzie K.A.S.A. zaproponował Andrzejowi Rybińskiemu wspólny singiel? Jak Andrzej Rybiński wspomina tercet ze Zbigniewem Wodeckim i Ryszardem Rynkowskim? Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Krzysztof K.A.S.A. Kasowski (artysta), Andrzej Rybiński (artysta)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

K.A.S.A powraca z nowym, wakacyjnym utworem. Będzie hitem?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 15:20
Swoją karierę solową rozpoczął w 1996 roku. Jego przeboje takie, jak "Maczo" czy "Każdy lubi Buggie" zna i śpiewa cała Polska. Dziś Krzysztof Kasowski powraca z nowym utworem, który idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat. Premiera utworu, zatytułowanego "Piasek" miała miejsce pod koniec maja. Czy piosenka stanie się hitem lata, na miarę wcześniejszych przebojów?
rozwiń zwiń