Jan Królikowski: IV Festiwal CZPL inny niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 16:02
Jan Królikowski sprawuje opieką artystyczną nad festiwalem kultury polskiej i czeskiej, który odbywa się od 26 do 28 lipca po obu stronach granicy w Kudowie Zdroju i Nachodzie. Szefem artystycznym festiwalu jest Paweł Królikowski.
Audio
  • Jan Królikowski o IV Festiwalu CZPL (Muzyczna Jedynka)
Jan Królikowski
Jan KrólikowskiFoto: Polskie Radio
Obejrzyj
2019_07_23_MJ_JanKrolikowski.mp4

Choć akurat funkcje nie są najważniejsze, a często się przenikają. - Kiedy się robi coś razem z całą rodziną, chcemy to dopiąć wszyscy razem do końca, i żeby to było jak najfajniejsze, i żeby miało to jakiś kształt - mówi gość "Muzycznej Jedynki". Śmieje się, że ojciec dorobił się wielu dzieci, więc ma sporo pomocy.

Jan Królikowski zwraca uwagę, że w tym roku festiwal będzie się różnił od poprzednich. W każdej z pierwszych trzech edycji była zdecydowaną gwiazdę imprezy. - W tym roku mamy cały nieboskłon gwiazd, bo mamy około tuzina wykonawców, w tym Olgę Szomańską, Tadeusza Ziółkę, Katarzynę Dąbrowską, Kazimierza Mazura, mojego brata Antka Królikowskiego, lista jest długa - wylicza.
Jego zdaniem, hitem festiwalu będą piosenki z kabaretu Starszych Panów śpiewane w języku czeskim.

Można jeszcze zadeklarować udział w sobotnim (27.07) konkursie, który polega na zaśpiewaniu czeskiej piosenki przetłumaczonej na polski, bądź polskiej przełożonej na czeski. - Tylko błagam, już nie "Malowany dzbanku", bo mamy ich kilka - prosi Jan Królikowski.

Posłuchaj całej rozmowy, z której można dowiedzieć się, jak zgłosić się do konkursu oraz jakie inne atrakcje będą czekały na gości festiwalu. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Relacje z festiwalu w radiowej Jedynce.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Jan Królikowski (opiekun artystyczny Festiwalu CZPL) 

Data emisji: 22.07.2019

Godzina emisji: 13.17

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Królikowski o polsko-czeskim festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 16:58
Słynny aktor Paweł Królikowski tworzy Festiwal Piosenki Polskiej i Czeskiej w Kudowie-Zdroju. Zaprasza 27, 28 i 29 lipca, czyli w ostatni weekend lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychować mistrza?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 18:54
W każdym dziecku drzemie mistrz i co trzeba zrobić, by to mistrzostwo wydobyć i oszlifować je jak diament? I to nie wychować mistrza w sporcie, ale jakiejkolwiek dziedzinie.
rozwiń zwiń