Kate Dąbrowska: pop-rock gra mi w duszy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 14:53
- Chciałabym, żeby moje teksty były miłe, lekkie i docierały do szerokiej grupy odbiorców, ale jednocześnie miały konkretny przekaz o prawdziwym życiu, miłości, sile i odwadze do spełniania marzeń - mówi Kate Dabrowska. Tę niezwykła piosenkarkę możemy usłyszeć w nowym singlu "Dalej, dalej".
Audio
  • Kate Dąbrowska o nowym singlu (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)

Utwór "Dalej, dalej" jest autorską piosenką Kate. Powstał on we współpracy z Jarosławem "Jasiu" Kidawą - gitarzystą, kompozytorem, producentem współpracującym z wieloma artystami z kręgu polskiej muzyki popularnej i rozrywkowej m. in. z Kasią Kowalską, zespołem Feel czy Małgorzatą Ostrowską.

- Kontynuujemy współpracę, ponieważ teraz tworzymy piękną rockową balladę. Już nie mogę doczekać się efektów. Są też przymiarki do tworzenia teledysku. Na planie teledysku nawiązałam również współpracę z Tomkiem Barańskim: tancerzem, choreografem, a także profesjonalnym i życzliwym człowiekiem, który stara mi się w pomóc w promocji. On i Jarosław "Jasiu" Kidawa są takimi skarbami, które spotkałam na swojej drodze - opowiada Kate Dąbrowska.

W jakiej muzyce wokalistka odnajduje się najlepiej? - W mojej duszy gra pop-rock. Jest to spójne nie tylko z moim charakterem, ale również z głosem. Niesamowicie ważny jest dla mnie także przekaz - słyszymy.

Dlaczego akurat Kate, a nie gwiazdy z wieloma przebojami, jest chętnie zapraszana na występy podczas firmowych gal i eventów? Czyja muzyka jest inspiracją dla debiutującej wokalistki? Czy Kate Dąbrowska jest mylona z Katarzyną Dąbrowską?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Kate Dąbrowska (wokalistka)

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 13.14

DS

Czytaj także

Sound'n'Grace: nasza muzyka to pokarm dla głowy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:39
- Jest w nas olbrzymie pragnienie zrobienia czegoś więcej, czegoś nowego, czegoś świeżego - mówi Kamil Mokrzycki z Sound'n'Grace. Kiedy artyści z Sound'n'Grace zdecydują się na nagranie nowego repertuaru?
rozwiń zwiń

Czytaj także

K.A.S.A. o piosenkach A. Rybińskiego: melodia i nastrój są ich główną siłą

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:00
- Jak już miałem plan na piosenkę, która kojarzyłaby się z głosem Andrzeja Rybińskiego, to tylko bałem się, czy zaakceptuję ten pomysł - mówi Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Artyści wspólnie nagrali utwór "Siła melodii". Czy w przyszłości zostanie zapamiętany tak jak ich pozostale hitowe piosenki?
rozwiń zwiń