Radiowa Jedynka na 15. Polish Boogie Festival w Człuchowie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 14:15
Jedyny taki festiwal w Europie Środkowo - Wschodniej. Przyjeżdżające do Człuchowa gwiazdy często grają jedyny swój koncert w tej części świata. - Jest swing, rock'and'roll, rockabilly. To festiwal niezywkle pojemny  i trwa już od 15 lat - powiedział dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki, Marcin Kusy.
Audio
14. Polish Boogie Festival
14. Polish Boogie FestivalFoto: mat. prasowe

Mitch Woods, amerykański pianista jazzowy i piosenkach biorący udział w tegorocznej edycji festiwalu opowiedział Marcinowi Kusemu początki swojej przygody z muzyką - Kiedy jako 11. latek usłyszałem grę na pianinie i to było coś w stylu swingu, rockabilly. Później już dostałem pianino i wiedziałem, że to jest moja droga - powiedział. 

Artysta rozpoczął karierę muzyczną występując w klubach w pobliży kampusu Buffalo "State University of New York". W 1971 roku przeniósł się do San Francisco. Całe lata 70. grał jako solista w lokalnych klubach. Swój debiutancki album wydał w 1984 roku. Woods został także nominowany do nagrody "Pinetop Piano Player of the Year" w konkursie Blues Award w Memphis. 

O samym festiwalu mówili dyrektorzy i współorganizatorzy festiwalu - Będzie bardzo dużo tańca, pozytywnej energii, muzyki. Mamy dużo miejsca dla wszystkich tych, którzy chcą się poruszać i specjalną taneczną scenę, na której będą występowali najlepsi tancerze z całego świata, mistrzowie i wicemistrzowie świata, m.in. Finowie, Słowacy, Polacy i wiele innych narodowości - mówił Bartek Szopiński. 

Jak widzowie odbierali muzykę Mitcha Woods'a na festiwalu? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

ProwadziAnna Will

Reporter: Marcin Kusy 

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 13.14

ans

Czytaj także

Jakub Herfort wydał debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 21:03
- Chciałem, by moja płyta pokazała różne możliwości wokalne, dlatego pojawiły się na niej utwory znane i lubiane - opowiada wokalista Jakub Herfort, zwycięzca dziewiątej edycji programu "Mam Talent".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Pawlik: płyta powstawała na trzech różnych kontynentach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:45
Muzyk na antenie radiowej Jedynki opowiedział o nowym swoim nowym albumie pt: "Long Distance Connections", która powstała przy współpracy zagranicznych artystów - Chodziło mi o ukazanie aspektu globalnego tej płyty, tzn. konekcji między mną a muzykami głównie ze Stanów Zjednoczonych - powiedział Łukasz Pawlik. 
rozwiń zwiń