Marcin Nierubiec: poezja Baczyńskiego towarzyszy mi od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 16:33
Marcin Nierubiec w "Muzycznej Jedynce" opowiedział, dlaczego przy tworzeniu muzyki inspirował się poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i dlaczego zapragnął, aby tomiki polskiego poety były "ciągle żywe".
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Nierubcem o jego muzyce (Muzyczna Jedynka)
Marcin Nierubiec
Marcin NierubiecFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Krzysztof Kamil Baczyński jest poetą, który towarzyszy mi od zawsze, te wiersze są mi zawsze bliskie, a Baczyński nigdy się nie zestarzał - powiedział muzyk. Dodał, że uczęszczał do tego samego liceum, co Krzysztof Kamil Baczyński, w którym "kult powstańców był żywy". 

Gość Jedynki powiedział, że razem z Grzegorzem Wilkiem, który odpowiada za wokal w utworze "Nie zapomnisz skał" uznał, że trzeba wspólnie stworzyć coś, co ocali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego od zapomnienia. - Długo wertowałem tomik poezji Baczyńskiego, zanim zdecydowałem się na muzyczną interpretację, gdyż wiersze te mają specyficzną rytmikę - przyznał kompozytor.

 Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z muzykiem.

.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Marcin Nierubiec (kompozytor)

Data emisji: 1.08.2019

Godzina emisji: 13.22

K.A


Czytaj także

Radiowa Jedynka na 15. Polish Boogie Festival w Człuchowie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 14:15
Jedyny taki festiwal w Europie Środkowo - Wschodniej. Przyjeżdżające do Człuchowa gwiazdy często grają jedyny swój koncert w tej części świata. - Jest swing, rock'and'roll, rockabilly. To festiwal niezywkle pojemny  i trwa już od 15 lat - powiedział dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki, Marcin Kusy.
rozwiń zwiń