X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Nierubiec: poezja Baczyńskiego towarzyszy mi od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 16:33
Marcin Nierubiec w "Muzycznej Jedynce" opowiedział, dlaczego przy tworzeniu muzyki inspirował się poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i dlaczego zapragnął, aby tomiki polskiego poety były "ciągle żywe".
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Nierubcem o jego muzyce (Muzyczna Jedynka)
Marcin Nierubiec
Marcin NierubiecFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Krzysztof Kamil Baczyński jest poetą, który towarzyszy mi od zawsze, te wiersze są mi zawsze bliskie, a Baczyński nigdy się nie zestarzał - powiedział muzyk. Dodał, że uczęszczał do tego samego liceum, co Krzysztof Kamil Baczyński, w którym "kult powstańców był żywy". 

Gość Jedynki powiedział, że razem z Grzegorzem Wilkiem, który odpowiada za wokal w utworze "Nie zapomnisz skał" uznał, że trzeba wspólnie stworzyć coś, co ocali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego od zapomnienia. - Długo wertowałem tomik poezji Baczyńskiego, zanim zdecydowałem się na muzyczną interpretację, gdyż wiersze te mają specyficzną rytmikę - przyznał kompozytor.

 Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z muzykiem.

.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Marcin Nierubiec (kompozytor)

Data emisji: 1.08.2019

Godzina emisji: 13.22

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radiowa Jedynka na 15. Polish Boogie Festival w Człuchowie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 14:15
Jedyny taki festiwal w Europie Środkowo - Wschodniej. Przyjeżdżające do Człuchowa gwiazdy często grają jedyny swój koncert w tej części świata. - Jest swing, rock'and'roll, rockabilly. To festiwal niezywkle pojemny  i trwa już od 15 lat - powiedział dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki, Marcin Kusy.
rozwiń zwiń