Marika: mam skłonność do wzruszeń i do patosu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 12:10
Marika opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" dlaczego lubi spiewać o poważnych sprawach, czego aktualnie słucha "po godzinach" i w jakich ważnych projektach uczestniczyła. Czy artystka czuje się być "głosem pokolenia"?
Audio
  • Rozmowa z Mariką o jej twórczości muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Marta Marika Kosakowska
Marta Marika KosakowskaFoto: PR

Marta "Marika" Kosakowska powiedziała w "Muzycznej Jedynce", że w czasach, kiedy w klubach rządził dancehall, czuła, że była "małolatą, która była głosem pokolenia". - Czułam wtedy, że jestem "kotem", jak nazwał mnie Maciej Goliński (producent i DJ "Envee"). Teraz czuję, że po prostu jestem kobietą - przyznała piosenkarka.

Artystka, zapytana przez prowadzącą o to, dlaczego śpiewa o poważnych sprawach, powiedziała - mam skłonność do wzruszeń i patosu oraz do dramatycznych form wypowiedzi. Dodała również, że czuję się być w posiadaniu daru, aby o ważnych sprawach mówić w piosenkach.  

Marika opowiedziała o utworze "Idziemy w noc", który powstał na potrzebę projektu "Morowe Panny", czyli historii Powstania Warszawskiego, opowiedzianej z kobiecej perspektywy. Dostała wiadomość od akcji BohaterON z zapytaniem, czy nie chciałaby wesprzeć ich działań, mających na celu uczczenie pamięci powstańców. - Musiałam zrobić sobie zdjęcie z kartką, która przysłaniała moją twarz, aby zachęcić obserwujących do wzięcia udziału w akcji - wyjaśniła artystka. Uznała, że może poszerzyć swoje działania i postanowiła zaśpiewać "Idziemy w noc" po raz drugi, w towarzystwie samego fortepianu.

Jakich artystów słucha Marika "po godzinach" i za co ich ceni? Czy o poważnych sprawach pisze się łatwo? 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystką.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Goście: Marta "Marika" Kosakowska (muzyk)

Data emisji: 5.08.2019

Godzina emisji: 14.23

K.A

Czytaj także

Enchanted Hunters o nowej płycie śpiewanej po polsku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 19:04
- Miałyśmy dużo uprzedzeń do jezyka polskiego. Nasza pierwsza płyta była śpiewana po angielsku. W pewnym momencie okazało się, że jak piosenka jest śpiewana po polsku to ma większą siłą rażenia - powiedziała na antenie radiowej Jedynki, Małgorzata Penkalla, członkini zespołu. 
rozwiń zwiń