X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki Cohena w kobiecych wykonaniach stały się atrakcyjne i ważne

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:50
Leszek Biolik z koncertem "Cohen i kobiety" zjeździł już całą Polskę. Artyści zagrali w ubiegłym roku kilkanaście koncertów, piosenek wysłuchało 20 tys. osób i okazało się, że w tym roku jest zapotrzebowanie na kolejne koncerty.
Audio
  • Leszek Biolik o koncertach "Cohen i kobiety" (Muzyczna Jedynka)
Leszek Biolik
Leszek BiolikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jest wdzięczny za opinię, że śpiewane przez kobiety piosenki kanadyjskiego artysty nie były wyświechtane. - Cohen był tak wiele grany, przez tak wielkie gwiazdy i na tak wielkich scenach, że podejście do tego miało pewien element ryzyka, dość dużego ryzyka, i pomyślałem sobie, że jeżeli będę się kierował ryzykiem, to nic nie zrobię - mówi Leszek Biolik.

Podkreśla, że nie byliby w stanie przebić wspólnego koncertu Bono i Cohena, dlatego wykonawcy poszli za własną intuicją. Przy okazji chwali zespół i artystki, które wniosły własną wrażliwość do wykonywanych utworów. W tegorocznych koncertach, które sa planowane na jesień skład śpiewających pań delikatnie się zmieni.

Leszek Biolik mówi również o koncercie "Znikające miasto" robionym z Matylda Damięcką. Podkreśla, że jest to koncert o naszej cywilizacji, naszej inteligencji i o końcu świata. - Jest to koncert, w którym raz obraz i wizualna część prowadzi narrację, a niekiedy jest odwrotnie - mówi. Zdradza, jakie utwory będą śpiewane i przez kogo.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej dwiema piosenkami: "Kombinat" w wykonaniu zespołu Nowe sytuacje oraz w wykonaniu Anity Lipnickiej "Słynny niebieski prochowiec".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Leszek Biolik (muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny)

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 14,21

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe Sytuacje. Co planują muzycy Republiki?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 17:58
- Jako artyści powinniśmy robić rzeczy nowe i szukać dalej. Nowe Sytuacje to wybitnie nieoczekiwany skład - o współpracy i planach byłych muzyków Republiki mówi Leszek Biolik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Biolik podsumowuje trasę koncertową "Cohen i kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 13:42
- Koncert Cohena jest tak naprawdę koncertem, w którym chodzi o to, żeby ludzi na chwilę zatrzymać - mówi Leszek Biolik, kompozytor, który odpowiada za oprawę muzyczną i aranżację koncertu. - Brak pośpiechu to siła Cohena - dodaje. 
rozwiń zwiń