Kuba Tracz o Bass Astral x Igo: eksperymentujemy, eksplorujemy i odkrywamy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:36
- Do tej pory byliśmy zespołem improwizacyjnym, frywolnym, mogącym sobie pozwolić na wiele różnych rzeczy, a teraz dochodzi do tego element pewnej reżyserii – mówi w radiowej Jedynce Kuba Tracz z Bass Astral x Igo.
Audio
Bass Astral x Igo
Bass Astral x Igo Foto: materiały prasowe

W ostatnim czasie o Bass Astral x Igo jest coraz głośniej. Zespół, który powstał w 2015 roku, tworzą Kuba Tracz i Igor Walaszek. Duet zajmuje się muzyką elektroniczną. Do tej pory artyści wydali albumy "Discobolus" i "Orell".

- Z jednej strony moim azymutem i kompasem wewnętrznym jest, żeby cały czas robić to, co wypływa z serca. Niezależnie od tego, czy będzie to modne i na czasie. Słucham współczesnych artystów i szukam inspiracji, nowego brzmienia i jakby poszerzenia swojego horyzontu muzycznego. Czasami łapię się na tym, że staram się zrobić jakiś kawałek, żeby zabrzmiał jak to, co słuchałem przez ostatnie godziny - mówi Kuba Tracz.

Gość "Muzycznej Jedynki" przyznaje, że czasami zdarza mu się kryzys twórczy. - Człowiek próbuje się czegoś złapać, żeby znowu znaleźć wenę. Często jest to próba złapania nowego motywu czy brzmienia, którego użył lubiany artysta. Czasami też wystarczy pójść do lasu, odświeżyć głowę i wtedy wychodzi coś, czego nigdy jeszcze nie słyszałem - dodaje.

Już w następnym miesiącu zespół rozpocznie trasę koncertową "It’s Dark Tour". Duet zamierza pokazać swoją muzykę także w… obrazach. - Jest taki pomysł. Widziałem szkice tego, co tam się wydarzy. Pracuje już nad tym grupa artystów, inżynierów… Jest to duże przedsięwzięcie. Do tej pory byliśmy zespołem improwizacyjnym, frywolnym, mogącym sobie pozwolić na wiele różnych rzeczy, a teraz dochodzi do tego element pewnej reżyserii. Jest to dla nas wyzwanie, ale z drugiej strony jest to ciekawe i pociągające - słyszymy.

Za co Kuba Tracz ceni Igora Walaszka? Czy łatwiej gra się dla mniejszej czy większej publiczności? Jak będzie wyglądać nowa trasa koncertowa Bass Astral x Igo?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Kuba Tracz (muzyk)

Data emisji: 09.09.2019

Godzina emisji: 13.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marika: mam skłonność do wzruszeń i do patosu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 12:10
Marika opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" dlaczego lubi spiewać o poważnych sprawach, czego aktualnie słucha "po godzinach" i w jakich ważnych projektach uczestniczyła. Czy artystka czuje się być "głosem pokolenia"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Pietrucha: miałam taką potrzebę, aby wyjść z ukulele i pobyć w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 15:25
Julia Pietrucha opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o tym, jakie zmiany szykują się w jej zespole, czy lubi przebywać na plaży oraz jaki sposób wyrażania się w muzyce jest aktualnie najbliższy jej sercu. Co planuje wszechstronna artystka?
rozwiń zwiń