X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartek Królik z pierwszą solową płytą

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:47
"Pan od muzyki" - taki tytuł będzie miała pierwsza solowa płyta Bartka Królika. Choć on sam lekcji muzyki w szkole powszechnej nie wspomina zbyt dobrze, bo lekcje te były traktowane po macoszemu, głównie przez uczniów.
Audio
  • Bartek Królik o swej pierwszej solowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Ale miał to szczęście, że rodzice posłali go do szkoły muzycznej, a tam odkrył zupełnie inny świat. - Tam odkryłem zupełnie inny świat, a jako, że całe życie muzyka na mnie oddziaływała, to zrozumiałem, że trafiłem we właściwe miejsce - wspomina.

Artysta przyznaje, że dla niego autorytetami byli zawsze klasycy, którzy wdrapali się na szczyt danego stylu. Do dziś chętnie słucha Chopina, Czajkowskiego, Debussy’ego, ale również Milsa Davisa, Jamesa Browna, a więc klasyków stylów, które są mu bliskie. W pewien sposób płyta chce oddać hołd wszystkim, którzy go ukształtowali.

Bartek Królik przyznaje, że ma materiał na dwie płyty. Zdradza też, że zawsze lubił grać na żywo niż samplować. - Dlatego na całym albumie będzie bardzo dużo grania na żywo - zdradza artysta. Do wspólnej gra zaprosił wielu młodych muzyków.

Kto będzie grał i śpiewał na pierwszej płycie Bartka Królika? Jakie było założenie płyty? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami "Raj", "Spoken Love" i "Pół na pół".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Bartek Królik (muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. )

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 14.23

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paula i Karol: bardzo ważne jest "złapanie" dobrego pomysłu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:42
Paula i Karol w "Muzycznej Jedynce" opowiedzieli jak powstają ich piosenki, kiedy w ich głowach rodzą się najlepsze pomysły i czy można robić muzykę przez skype'a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Jamroży: gdyby nie było Margaret, nie byłoby Gai

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:01
- Ta zmiana była dość ciężka. Cały świat wokół mnie krzyczał: "Nie! Po co? Dlaczego? Nie rób tego. To jest niefajne". I to zmierzenie się ze sobą było najcięższe - mówi Margaret. Czy płyta "Gaja Hornby" stała się nowym rozdaniem w twórczości piosenkarki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym: sama nie wiem, jak mam się opisać

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:59
Monika Borzym zazwyczaj jest kojarzona z jazzem, ale ona nie lubi takiego szufladkowania. - Sama nie wiem, jak mam się opisać. Chyba po prostu jestem wokalistką - mówi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń