Radek Łukasiewicz o "Duchu oporu": bardzo wierzymy w ten materiał

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:40
- Nawet jeżeli mówimy o trudnych rzeczach, rzeczywistości, katastrofie ekologicznej czy naszej bierności wobec zapadającego się świata, to chcemy zwrócić na to uwagę i wskrzesić nadzieję - mówi Radek Łukasiewicz. Już 4 października ukaże się nowa płyta grupy Bisz/Radex.
Audio
  • Wywiad z Radkiem Łukasiewiczem (Muzyczna Jedynka)

Gość Jedynki nauczył się do perfekcji operować językiem polskim i właśnie w tym języku opowiada o wielu pięknych rzeczach. - Na pewno (język polski – red.) jest niewdzięczną formą wyrazu dla wokalistów, ponieważ trzeba nauczyć się śpiewać po polsku. To nie jest prosta sprawa, szczególnie jeśli wyrasta się na muzyce anglosaskiej i słucha się wokalistów śpiewających po angielsku - tłumaczy Radek Łukasiewicz.

Języka polskiego trzeba się nauczyć

Radex przyznaje, że języki takie jak włoski, rosyjski i angielski są dużo bardziej śpiewne od języków skandynawskich czy właśnie polskiego. - To jest kwestia przestawienia się, ćwiczeń i wyboru artystycznego. Jeżeli ktoś chce śpiewać po polsku, musi nauczyć się tego. To nie jest takie łatwe - dodaje.

Film: Pchamy Ten Syf / Youtube

Nowa płyta już wkrótce

Obecnie Radek Łukasiewicz współpracuje z Biszem, czyli Jarosławem Jaruszewskim. Ten drugi odpowiada za frazy hip-hopowe w twórczości duetu. - Staramy się tą naszą wspólną rzecz ukształtować, żeby była jak najlepsza. Zaowocuje to już za moment płytą - opowiada Radex.

Chodzi o płytę "Duch oporu", która ukaże się na początku października. - Bardzo wierzymy w ten materiał. Pracowaliśmy nad nią intensywnie przez ostatni rok - słyszymy.

Bisz został dotknięty "palcem Bożym"

- Są ludzie, którzy nie reagują dobrze na formę rapowaną piosenki, ale naprawdę zachęcam, żeby nie zniechęcać się, ponieważ treści mogą wydawać się zaskakujące. Polecam Bisza jako tekściarza, ponieważ jest on dotknięty "palcem Bożym". W jego tekstach są momenty ogromnego talentu i geniuszu - opowiada muzyk.

Dlaczego Radek Łukasiewicz wolał w szkole pisać listy niż wypracowania? Jaką rolę w życiu naszego gościa odgrywa teatr? Kim jest Bisz?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Radek Radex Łukasiewicz (muzyk)

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Duet Blauka z trzecim singlem i debiutancką płytą

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 17:00
Premiera nowego klipu "Fantazmat" miała swoją premierę 28 maja w internecie. Utwór zespołu Blauka jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, który ukaże się we wrześniu 2019 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Tracz o Bass Astral x Igo: eksperymentujemy, eksplorujemy i odkrywamy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 15:36
- Do tej pory byliśmy zespołem improwizacyjnym, frywolnym, mogącym sobie pozwolić na wiele różnych rzeczy, a teraz dochodzi do tego element pewnej reżyserii – mówi w radiowej Jedynce Kuba Tracz z Bass Astral x Igo.
rozwiń zwiń