Vienio: hip-hop niesie to samo przesłanie, co punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:36
- Zagram z zespołem. Będą ze mną Busław, Bartosz, Manolo, będą też goście Kosi i Paprodziad. Naprawdę będzie fajny, przekrojowy set - mówi Vienio o zbliżającym się występie podczas Grand Festival Róbrege, który odbędzie się już w tę sobotę w Warszawie. Kto jeszcze uczci pamięć Roberta Brylewskiego i wystąpi na festiwalu?
Audio
  • Vienio o zbliżającym się festiwalu (Jedynka/ Muzyczna Jedynka)

W najbliższą sobotę (28.09) przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się siódma edycja Grand Festival Róbrege. Jest to najstarszy festiwal muzyki alternatywnej w stolicy. Od zeszłorocznej edycji dedykowany jest zmarłemu Robertowi Maksymilianowi Brylewskiemu - współtwórcy i założycielowi festiwalu, wielkiej postaci polskiej muzyki niezależnej.

W tegorocznej edycji Grand Festivalu Róbrege zagrają: Blok Warsaw Pact Records RÓBCZAD (ID, Deuter, Moskwa), November Project, VIENIO Twarzova Orkiestra + Goście, Tabu, ØRGANEK.

Hip-hop i punk rock

- Minęło 20 lat, kiedy zmieniłem się w trochę innego artystę i człowieka. Zacząłem robić hip-hop i doktryna punk rocka czy być może grania na instrumentach i zdobywania kasy na bardzo drogie ówcześnie instrumenty, zamieniła się w samplery, gramofony i w chęć zdobycia nowej przestrzeni pt. hip-hop. Jak zaczęliśmy robić hip-hop, to okazało się, że niesiemy to samo przesłanie, co punk rock - opowiada Vienio.

Robert Brylewski różnił się od innych artystów

Vienio przyznaje, że większość artystów ignorowała hip-hopowców, natomiast Robert Brylewski miał całkiem inne podejście. - Robert i pierwsze składy starszych kolegów zauważyli łączącą nas przekazową linię i taką sympatię między artystyczną - tłumaczy raper.

Jaką muzyką interesował się Vienio? Na czym polegała współpraca Vienia z Robertem Brylewskim? Jak Vienio opisuje artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Vienio (muzyk)

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 14.23

DS

Czytaj także

Poerox. Szkolni buntownicy powracają

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:00
Zaczęli w końcówce lat 70. od występu na festiwalu ZHP. Lider grupy pojawił się na scenie w poszarpanym mundurze harcerskim, na którym napisał "Sex Pistols". W kolejnej dekadzie wylansowali swój największy przebój - "Wyspy migdałowe". Dziś dawni buntownicy powracają z nową płytą.
rozwiń zwiń