Grupa VOX: jesteśmy zespołem pokoleniowym

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 17:04
Tworzą męski zespół wokalny, grający muzykę pop. W tym roku obchodzą jubileusz 40-lecia pracy na estradzie. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli członkowie grupy VOX: Witold Paszt, Jerzy Słota oraz Dariusz Tokarzewski. 
Audio
  • Zespół VOX o nowym singlu "Porwij mnie" (Muzyczna Jedynka)
Od lewej: Jerzy Słota, Dariusz Tokarzewski, Witold Paszt - członkowie zespołu oraz prowadzący Zbigniew Zegler
Od lewej: Jerzy Słota, Dariusz Tokarzewski, Witold Paszt - członkowie zespołu oraz prowadzący Zbigniew Zegler Foto: Polskie Radio
Obejrzyj
2019_09_27_MJ_14_15_VOX.mp4

Obchodząc 40-lecie swojej pracy członkowie zespołu zaprezentowali utwór "Porwij mnie", który nawiązuje do lat 80, kiedy to formacja odnosiła największe muzyczne sukcesy. - O tym utworze przypomniał nam nasz fan, który jest bardzo aktywny na naszym Facebooku. (...) Gramy sporo koncertów i publiczność, która nas odwiedza jest bardzo zróżnicowana wiekowo - zaznaczył Witold Paszt. 

- Bardzo ważny jest temat grania z orkiestrą. Mówimy w każdym wywiadzie, że zawsze śpiewamy na żywo. Od niedawna mamy zespół, który nam akompaniuje, to są świetni młodzi muzycy - podkreślił Dariusz Tokarzewski. 

W 1980 roku na Festiwalu Interwizji w Sopocie zespół otrzymał I Nagrodę Dnia Płytowego raz Nagrodę Publiczności za wykonanie piosenki "Bananowy song". - Afromental to był pierwszy zespół, który zrobił remix tego utworu. (...) Zobaczyliśmy, że oprócz tego, że to są fajni ludzie, to są to również znakomici muzycy - powiedział Dariusz Tokarzewski. 

Jakie dodatkowe atrakcje szykuje formacja na jubileusz 40-lecia działalności artystycznej? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Goście: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota (członkowie zespołu) 

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 14.29

ans


Czytaj także

Baranovski i nowy singiel "Czułe miejsce"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 15:14
Nie ma jeszcze debiutanckiej płyty, ale ma już nominację do Nagrody Muzycznej "Fryderyk". Sam o sobie mówi, że idzie dalej osiągnąć jeszcze więcej. Gościem Muzycznej Jedynki był Wojciech Baranowski vel. Baranovski, który opowiedział o swoim najnowszym utworze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Pauka: robię to, co kocham w życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:23
Wokalista przekonuje, że stara się zawsze robić to, co kocha w życiu, dzięki czemu zachowuje pogodę duch i dobre samopoczucie. - Nie zawsze to idzie w parze z możliwościami, ale prędzej czy później przyjdzie taki moment, że to zacznie nam się zwracać - mówi gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń