Afromental: trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:30
- Nie możemy mówić o ważnych sprawach szeptem czy delikatnie. Trzeba mówić poważnie jak rzeczy stoją i tak je nazywać - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tomasz "Tomson" Lach. Zespół Afromental wydał nowy album o tytule "5". Eksperci mówią wprost, ze jest to płyta mocno rockowa.
Audio

Minęło 5 lat od ostatniego krążka wydanego przez Afromental. Teraz grupa powraca z całkiem nowym albumem o nazwie - nomen omen - "5". Na płycie można usłyszeć doskonale znane single: "Wściekłe Psy", "Odpowiedz" i "Korzenie" oraz osiem nowych kompozycji.

Film: Afromental / Youtube

Nie kto głośniej, tylko kto szczerzej

Tomson nie ukywa, że w dzieleniu się muzyką nie jest ważne, kto głośniej krzyczy, tylko kto robi to bardziej szczerze. Jego zdaniem nie można stawiać swojej osoby ponad to, żeby przekaz muzyczny został usłyszany przez odbiorców. - Trzeba krzyczeć w inny sposób i my szukaliśmy tego sposobu. Myślę, że go znaleźliśmy - dodaje.

Film: Afromental / Youtube

Zalążek już od "Mental House"

Bartosz "Śniady" Śniadecki jest zdania, że Afromental decyduje się na głośniejsze wyrażanie siebie już od dłuższego czasu. - Zostało to zawarte na tej płycie. Wcześniejsza płyta "Mental House" miała już ten zalążek, że szło to już w tą stronę - słyszymy.

Czy Afromental ma coś wspólnego z numerologią? Co Vox miał wybaczyć zespołowi Afromental? Dlaczego muzycy nie mówią szeptem?

Zapraszamy do słuchania i oglądania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Goście: Tomasz "Tomson" Lach i Bartosz "Śniady" Śniadecki (członkowie zespołu)

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 13.15

DS

Czytaj także

Duet Blauka: "Miniatura" to zbiór muzycznych małych form

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:58
27 września 2019 roku ukaże się debiutancka płyta duetu Blauka, kóra nosi nazwę "Miniatura". Najnowszym singlem promującm ten album jest piosenka "Polanka", a członkowie formacji opowiedzieli po raz pierwszy na antenie radiowej Jedynki o szczegółach dotyczących nowej płyty. Jakie utwory na niej znajdziemy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa VOX: jesteśmy zespołem pokoleniowym

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 17:04
Tworzą męski zespół wokalny, grający muzykę pop. W tym roku obchodzą jubileusz 40-lecia pracy na estradzie. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli członkowie grupy VOX: Witold Paszt, Jerzy Słota oraz Dariusz Tokarzewski. 
rozwiń zwiń