Piotr Cugowski i płyta "40" na okrągłe urodziny

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 15:50
Artysta odwiedził "Muzyczną Jedynkę" w dniu premiery swojej solowej płyty. Tytuł "40" odnosi się do okrągłych urodzin wokalisty, które przypadają dzień po premierze albumu - 5 października. 
Audio
  • Piotr Cugowski i płyta "40" na okrągłe urodziny (Muzyczna Jedynka)

Niedawno ukazał się kolejny singiel promujący wydawnictwo zatytułowany "Daj mi żyć". Za muzykę odpowiada Jan Borysewicz, tekst do utworu napisał Tomasz Organek. - Twór "Daj żyć" jest kolorytem w tym albumie. Tomek poradził sobie znakomicie, w bardzo krótkim czasie strzelił się w tematykę i bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Bardzo cenię go jako artystę, ma znakomite pióro - mówił na antenie radiowej Jedynki, Piotr Cugowski. 

Tomek Organek napisał teksty również do piosenek: "Nowy ja" oraz "Oddajcie moją wolność". Utwory te również znajdą się na premierowym solowym albumie Piotra Cugowskiego. - Te dwa utwory są klamrą całej płyty. One przeleżały w szufladzie 15 lat. Kiedyś je napisałem i uparłem się, że one muszą również znaleźć się na tej płycie - dodał artysta. 

Jak długo Piotr Cugowski formował swój skład? Skąd wziął się pomysł na solową płytę? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Piotr Cugowski (wokalista)

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 13.17

ans


Czytaj także

Grupa VOX: jesteśmy zespołem pokoleniowym

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 17:04
Tworzą męski zespół wokalny, grający muzykę pop. W tym roku obchodzą jubileusz 40-lecia pracy na estradzie. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli członkowie grupy VOX: Witold Paszt, Jerzy Słota oraz Dariusz Tokarzewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afromental: trzeba nazywać rzeczy po imieniu

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:30
- Nie możemy mówić o ważnych sprawach szeptem czy delikatnie. Trzeba mówić poważnie jak rzeczy stoją i tak je nazywać - mówi w "Muzycznej Jedynce" Tomasz "Tomson" Lach. Zespół Afromental wydał nowy album o tytule "5". Eksperci mówią wprost, ze jest to płyta mocno rockowa.
rozwiń zwiń