Ewa Matysik: Joe Bonamassa jest ambasadorem blues rocka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 17:02
- Definiowanie Joe Bonamassy powoli przestaje być celowe, bo chyba Joe Bonamassa już jest definicją współczesnego blues rocka - mówi Ewa Matysik z kwartalnika "Twój Blues". Kiedy artysta, będący jedną z największych gwiazd blues rocka, wystąpi w Polsce?
Audio
Joe Bonamassa
Joe BonamassaFoto: Zoran Veselinovic / PAP

Prawdziwą gratką dla fanów blues rocka będzie kolejny występ Joe Bonamassy. Przed wakacjami wystąpił on w katowickim Spodku, a już teraz zakontraktowano jego następny koncert.

W Warszawie wystąpi po 7 latach

- 14 maja 2020 roku pojawi się w Warszawie. Minęło już 7 lat od jego ostatniego występu w Warszawie, kiedy grał w Sali Kongresowej - przekazuje Ewa Matysik.

Ewa Matysik uważa, że Joe Bonamassa od wielu lat buduje swoje nazwisko, styl i imperium. - Jest to imponujące, ponieważ nagrywa płyty, wydaje je, organizuje różne imprezy, ale są to nie tylko własne trasy, ale również wydarzenia, w których udział biorą inni artyści. Ma niesamowitą markę, budowaną od tylu lat, dlatego wydaje mi się, że powoli będzie stanowiła punkt odniesienia dla innych - dodaje.

Trasa Nicka Schnebelena

Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę do Polski zawita Nick Schnebelen. Muzyk wystąpi 6 października w Riedel Music Club w Tychach.

- Jego muzyka to blues rock, bardzo szacowny i tradycyjny - mówi Ewa Matysik. - Występuje w formacie trio, czyli gitara elektryczna i wokal, za które odpowiada, a do tego dochodzi basista i perkusista - dodaje.

Film: Don Odell / Youtube

Gdzie w naszym kraju wystąpi Nick Schnebelen? Jaką rocznicę będzie obchodzić Joe Bonamassa? Dlaczego artysta jest ambasadorem blues rocka?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ewa Matysik ("Twój Blues"

Data emisji: 02.10.2019

Godzina emisji: 14.24

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reggaeside łączy bluesa i rocka z reggae

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:51
Zespół Reggaeside wziął udział w Festiwalu Miry Kubasińskiej i ku ich zaskoczeniu udało się im ten festiwal wygrać. Choć Mira Kubasińska raczej kojarzy się z bluesem, a na imprezie przeważały zespoły bluesowo-rockowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shaun Booker w Polsce. Charyzmatyczna księgowa porywa publiczność

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 15:38
Już w pierwszej połowie października na koncerty do Polski przylatuje Shaun Booker - była księgowa, niezwykle charyzmatyczna piosenkarka śpiewająca bluesa.
rozwiń zwiń