Przeboje włoskie i francuskie w wykonaniu Michała Bajora

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 16:50
Michał Bajor na antenie radiowej Jedynki zaprezentował nowy album "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie". Dla miłośników talentu artysty i sympatyków włoskich i francuskich utworów będzie to wspaniałe przeżycie. 
Audio
  • Przeboje włoskie i francuskie w wykonaniu Michała Bajora (Muzyczna Jedynka)
Michał Bajor
Michał Bajor Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje i z kilkuset piosenek wybrał osiemnaście. Fundamentem "Kolor Cafe" jest piętnaście premierowo nagranych perełek, które przed laty wykonywali między innymi Dalida, Salvatore Adamo, Marino Marini, Joe Dassin, Sophia Loren czy Edith Piaf. To bardzo zróżnicowany repertuar - od przejmującej "Je suis malade" Dalidy, przez kolorowe "Couleur cafe" Serge’a Gainsbourga  czy "Quando, quando" Marino Mariniego, aż po "Hymn miłości" Edith Piaf. - 15 piosenek nagrałem pierwszy raz, jeszcze nigdy ich nie śpiewałem. Dwie są nagrane ponownie z poprzednich bardzo dawnych płyt na prośbę słuchaczy, a jedna jest archiwalna - dodał artysta. 

Piosenki znajdujące się na płycie są tłumaczone przez Rafała Dziwisza, ale są też utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. - Ciesze się, że tak wiele piosenek są nowymi tłumaczeniami Rafała Dziwisza. (...) Rzadko się zdarza, żeby ktoś tak genialnie tłumaczył teksty - powiedział Michał Bajor. 

 W jakiej artystce podkochiwał się Michał Bajor? Jak wygląda trasa koncertowa artysty?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Michał Bajor (wokalista)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 13.34

ans


Czytaj także

Marcin Sójka: na nowej płycie pojawią się bardziej osobiste utwory

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:12
Marcin Sójka w "Muzycznej Jedynce" opowiedział, dlaczego jego najnowszy singiel "Lepiej" ma w sobie domieszkę stylu disco, czy spodziewał się zwycięstwa w programie muzycznym "The Voice of Polnad" oraz jakie piosenki i z czyjego repertuaru najchętniej śpiewa na koncertach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Pauka: robię to, co kocham w życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 18:23
Wokalista przekonuje, że stara się zawsze robić to, co kocha w życiu, dzięki czemu zachowuje pogodę duch i dobre samopoczucie. - Nie zawsze to idzie w parze z możliwościami, ale prędzej czy później przyjdzie taki moment, że to zacznie nam się zwracać - mówi gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa VOX: jesteśmy zespołem pokoleniowym

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 17:04
Tworzą męski zespół wokalny, grający muzykę pop. W tym roku obchodzą jubileusz 40-lecia pracy na estradzie. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli członkowie grupy VOX: Witold Paszt, Jerzy Słota oraz Dariusz Tokarzewski. 
rozwiń zwiń