X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

39. Rawa Blues Festival. Dwa dni, trzy sceny, wielu muzyków

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 17:35
- Blues jest moim hobby, a właściwie trochę przeznaczeniem - mówi Irek Dudek, dyrektor Rawa Blues Festival, którego 39. edycja odbywa się dziś i jutro w Katowicach. Na miejscu obecna jest "Muzyczna Jedynka". Z kim jeszcze porozmawiał Marcin Kusy?
Audio
Irek Dudek i Marcin Kusy
Irek Dudek i Marcin KusyFoto: Andrzej Tłokowski / Polskie Radio

Historia Rawa Blues Festival sięga 1981 r. To jedyny festiwal, na którym występowali wszyscy legendarni artyści polskiego bluesa, a wielu z nich rozpoczynało tu swoją karierę. Do najznakomitszych wykonawców należą: Tadeusz Nalepa, Dżem, Easy Rider, Jan Kyks Skrzek, Irek Dudek, Martyna Jakubowicz i Nocna Zmiana Bluesa.

Ponadto przed katowicką publicznością występowali również światowej sławy bluesmani, w tym m.in. Robert Cray, Keb' Mo', JJ Grey & Mofro, Koko Taylor, Nora Jean Bruso, Debbie Davies, Little Charlie & The Nightcats, James Blood Ulmer, Lil' Ed & The Blues Imperials, Big Bill Morganfield i wielu innych.

Irek Dudek, czyli człowiek-orkiestra

Już dziś w NOSPR wystąpi Irek Dudek, jednocześnie organizator festiwalu oraz artysta. - Lubię wyzwania i lubię, gdy zawsze jest pod górę. Mam nadzieję, że występ wyjdzie dobrze - słyszymy od Irka Dudka.

Na scenie pojawi się również Rick Estrin z The Nightcats. Jak zapewnia, zagra wiele utworów z najnowszego albumu, ale nie zapomni również o piosenkach, które gra od zawsze.

- Jest to wspaniały festiwal, dlatego uwielbiam na niego wracać. Tutaj ludzie kochają muzykę - mówi Rick Estrin.

Zawdzięczają wiele Irkowi Dudkowi

Swoimi wspomnieniami dotyczącymi festiwalu podzielił się także Maciej Lipina, wokalista, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider grupy Ścigani. - Na Rawa Blues jeździłem właściwie od dziecka. Najpierw sam z Mikołowa autobusem, później z rodzicami, aż w końcu udało mi się zagrać - opowiada.

- Irek Dudek nauczył mnie, że należy być otwartym, korzystać ze swojej kompetencji i że należy otwierać wyobraźnię i ją wykorzystywać. Nie boję się tego i robię to konsekwentnie od lat - mówi Grzegorz Kapołka, gitarzysta bluesowy.

W audycji nie zabrakło również ciekawostek o muzykach, które przedstawił Andrzej Matysik z czasopisma "Twój Blues".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jedynka na 30. Rawa Blues Festival

Dlaczego blues zawsze latał wokół Irka Dudka? Z jakiego powodu Maciej Lipina śpiewał na... leżąco? Czego warto posłuchać na Rawa Blues Festival?

Zapraszamy do wysłuchania załączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Rozmawiał: Marcin Kusy

Goście: Irek Dudek, Rick Estrin, Maciej Lipina, Grzegorz Kapołka, Andrzej Matysik

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 13.00-15.00

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irek Dudek zaprasza na kolejną edycję "Rawa Blues Festival"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 18:08
Niebawem kolejna impreza dla fanów muzyki bluesowej. O kolejnej, 39. edycji "Rawa Blues Festival", która odbędzie się w dniach 11 - 12 października mówi twórca i organizator festiwalu Ireneusz Dudek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 i 12 października kolejny Rawa Blues Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 18:16
Twórca i organizator festiwalu Ireneusz Dudek wyjaśnia, że to jest charakterystyczne dla Rawy, że szuka różnorodności w wykonawcach. - Ja nie mam zamkniętego przedziału, że blues jest odtąd dotąd, ja jestem otwarty na wszystko  - mówi.Jak go ciekawi jakaś muzyka, to zaprasza wykonawców.
rozwiń zwiń