Katarzyna Groniec w "Muzycznej Jedynce": to pierwsza zaplanowana przerwa

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:11
Artystka opowiedziała na antenie radiowej Jedynki o swojej jesiennej trasie koncertowej, podczas której promuje ostatnią płytę zatytułowaną "Ach!". Zdradziła również, dlaczego planuje dłuższą przerwę w karierze oraz czy zamierza tworzyć muzykę razem ze swoją córką. 
Audio
  • Katarzyna Groniec o trasie koncertowej i dalszych planach (Muzyczna Jedynka)
Katarzyna Groniec i Ula Kaczyńska
Katarzyna Groniec i Ula Kaczyńska Foto: Magda Falkowska

Za ostatni dziesiąty album studyjny pt" Ach" Katarzyna Groniec otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii "Muzyka poetycka roku". We wrześniu tego roku artystka rozpoczęła trasę koncertową przedstawiającą utwory z tej płyty. W rozmowie z Ulą Kaczyńską zdradza, że wraz z końcem roku planuje zakończenie trasy i zapowiada dłuższą przerwę w karierze muzycznej. - To jest pierwsza tak długa, zaplanowana przerwa. To jest dla mnie nowość, ale jest mi to niezbędne do życia i czego się dowiem na swój temat, to też jest dla mnie większa niewiadoma - przyznaje artystka. 

Katarzyna Groniec/Youtube

Jeden z singli znajdujących się na płycie nosi nazwę "Goodbye". - Tytuł jest adekwatny do działań, bo jest ostatnią piosenką na tej płycie i chciałabym do niej zostawić ładny obrazek, pomachać wszystkim i powiedzieć "to na razie, cześć" - mówi Katarzyna Groniec. 

W radowej Jedynce piosenkarka mówiła także o pomyśle realizacji swoich muzycznych inspiracji wraz z córką. - Rozmawiałyśmy o tym pół roku temu, żeby coś wspólnie zrobić. Chciałabym, żeby ona trochę wydoroślała. To będzie lepsze scenicznie, kiedy ona będzie trochę dojrzalsza, a ja się trochę "zestarzeje"  - zaznacza. 

Jak wyglądało pierwsze spotkanie artystki z producentem muzycznym Marcinem Borsem? W jaki sposób dobiera współpracowników? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Gość: Katarzyna Groniec (wokalistka) 

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 14.30

ans/kul

Czytaj także

Mela Koteluk: warto mówić o rzeczach ważnych

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 16:12
Mela Koteluk opowiedziała w "Muzycznej Jedynce" o tym, jak produktywnym okresem była dla niej jesień, o jakich ważnych rzeczach mówi za pomocą swojej twórczości i czego dotyczyły projekty, w których wzięła udział.
rozwiń zwiń