Sarsa o "Nienaiwnie": wersja studyjna jest bogatsza

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 16:45
- Jesienne nastroje są dla mnie najbardziej inspirujące - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sarsa. Piosenkarka opowiada nam o "Nienaiwnie", czyli nowym-starym utworze, który jako singiel ma dziś premierę.
Audio
Sarsa
SarsaFoto: Polskie Radio

Sarsa postanowiła podzielić się z fanami utworem "Nienaiwnie" w całkiem nowej odsłonie. - Napisałam ten utwór 7 lat temu przy akompaniamencie pianina. Tamta wersja jest jeszcze w internecie. Celowo jej nie zdejmowałam, żeby starzy i nowi fani mogli porównać mój rozwój i stronę, w którą idę - tłumaczy piosenkarka. - Wersja studyjna ma już inną aranżację, w której pojawiają się smyczki. Wciąż jest nostalgicznie - dodaje.

Będzie intymnie i kameralnie

Już 3 listopada Sarsa rozpocznie nową trasę klubową. Pierwszy koncert odbędzie się w Gdańsku. Jak zapewnia artystka, gościnnie na wiolonczeli będzie grać Karolina Drewnik.

- Będą to bardzo intymne, kameralne spotkania (…). Jest to zupełnie inna bajka niż koncerty plenerowe, gdzie podczas letniej trasy gramy z mocnym przytupem i energią. Tutaj ta energia będzie bardziej nostalgiczna, melancholijna i jak przykazuje pora roku, jesienna. Wśród moich odbiorców spore grono utożsamia się z moimi balladami, więc te aranżacje będą bardziej dla nich - słyszymy.

Sarsa / Youtube

Nudzi się sobą

Zdaniem Sarsy artysta nie powinien tkwić w jednym miejscu, tylko ciągle szukać nowych kierunków i aranżacji. - Bardzo szybko nudzę się sobą, co słychać w zasadzie na każdej mojej płycie. Z jednej strony jest ta różnorodność aranżacji i każdy znajdzie coś dla siebie, a z drugiej strony pewnie wymakam się szufladom i jakiejś kategoryzacji - twierdzi piosenkarka.

Kiedy Sarsa pisze "dobre numery"? Czy kiedyś czuła, że może być kojarzona tylko z jednym hitem? Czym różni się obecna Sarsa od tej sprzed 4 lat?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Gość: Sarsa (piosenkarka)

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 13.45

DS

Czytaj także

Przeboje włoskie i francuskie w wykonaniu Michała Bajora

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 16:50
Michał Bajor na antenie radiowej Jedynki zaprezentował nowy album "Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie". Dla miłośników talentu artysty i sympatyków włoskich i francuskich utworów będzie to wspaniałe przeżycie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szpak o projekcie "Atmasfera Exclusive"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 14:20
"Atmasfera Exclusive" łączy w sobie dwa niezwykłe światy - debiutantek oraz doświadczonych wokalistów, którzy od lat stanowią siłę napędową polskiej piosenki. Gościem "Muzycznej Jedynki" był wokalista Michał Szpak. 
rozwiń zwiń