Rick Astley: musiałem wrócić do starych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 17:22
Piosenkarz miał prawie 15-letnią przerwę w koncertach, ale dlatego, że uznał, iż będzie to dla niego korzystne. Kiedy wrócił do śpiewania wrócił też do jego starych przebojów, choć ma również nowe utwory.
Audio
  • Rick Astley o zniknięciu ze sceny i powrocie do śpiewania (muzyczna Jedynka)
Rick Astley
Rick Astley Foto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Zbigniew Zegler (L) i Rich Astley (P) Zbigniew Zegler (L) i Rich Astley (P)     fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Rick Astley tłumaczy przerwę w karierze chęcią nabrania dystansu. - Chcąc odnieść sukces w muzyce popowej, w prawdziwym popie, i żeby ciebie radia grały musisz być na świeczniku cały czas, dzień i noc, każdego dnia, tak to działa i dlatego ludzie wariują i robią głupoty skupieni na karierze każdego dnia od rana do nocy - mówi gość Jedynki. Muzyk uznał, że po kilku latach popularności ma dość, bo czuł się jak pięściarz, który wie, że nie uniknie nokautu. Wtedy zdecydował się odejść z branży i jednocześnie nie przeżył uczucia znudzenia, że musi w kółko śpiewać te same piosenki.

A kiedy nagrywał pierwszą płytę po przerwie, a miał wtedy 50 lat, to wiedział, że nikt nie puści muzyki 50-latka, chyba że miał wcześniej przeboje. - Musiałem więc wrócić do tych przebojów - wspomina. Na koncertach śpiewa zaś nowe i stare piosenki.

Piosenkarz opowiada o kulisach swojej pracy i luzie we współpracy z wytwórniami muzycznymi. A także o tym, jak doszło do śpiewaniu "Never Gonna Give You Up" na rockowo z Davem Grohlem i muzykami z zespołu Foo Fighters.

Co łączy stare i nowe piosenki Ricka Astleya? Dlaczego teraz nie zamierza ponownie zniknąć ze sceny? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami "Every One Of Us", "Never Gonna Give You Up" i "Together Forever".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Rozmawiał: Zbigniew Zegler

Gość: Rick Astley (piosenkarz)

Data emisji: 25.10.2019

Godzina emisji: 14.25

ag

Czytaj także

Mateusz Ziółko o nowym singlu "Legiony"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 14:45
Jest znany ze sławnych przebojów tj. "W płomieniach", "7 rzeczy" czy "Bezdroża". Dzisiaj odbyła się premiera filmu "Legiony", do którego tytułową piosenkę wykonuje Mateusz Ziółko, gość dzisiejszej "Muzycznej Jedynki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa VOX: jesteśmy zespołem pokoleniowym

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 17:04
Tworzą męski zespół wokalny, grający muzykę pop. W tym roku obchodzą jubileusz 40-lecia pracy na estradzie. Gośćmi "Muzycznej Jedynki" byli członkowie grupy VOX: Witold Paszt, Jerzy Słota oraz Dariusz Tokarzewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jack Moore: najwięcej koncertuję w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 19:08
- Trzydziestka powoduje, że zaczyna rozważać się różne kwestie. Można już spojrzeć za siebie i zaplanować coś poważniejszego na najbliższy czas. Mam kilka projektów, z których jestem naprawdę dumny - mówi w "Muzycznej Jedynce" Jack Moore, utalentowany gitarzysta, kompozytor i syn legendarnego Gary’ego Moore’a.
rozwiń zwiń