X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amadeusz Szklarz-Habrowski: Wojciech Młynarski był mistrzem felietonu śpiewanego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:57
- Z rozwojem archiwum, mamy nadzieję na większe wystawy, gdzie zabrzmi piosenka Wojciecha Młynarskiego - mówi w "Muzyczne Jedynce" Amadeusz Szklarz-Habrowski z Muzeum Literatury, które pozyskało zbiory związane ze znanym piosenkarzem Wojciechem Młynarskim.
Audio
  • Rozmowa o Wojciechu Młynarskim (Muzyczna Jedynka)
Wojciech Młynarski w latach 70.
Wojciech Młynarski w latach 70.Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wojciech Młynarski pisał fantastyczne teksty. Mówi się, że potrafił napisać na każdy temat i właściwie dla każdego artysty, jednak najlepiej brzmiały one w jego wykonaniu. Był bowiem cenionym piosenkarzem. W Muzeum Literatury w Warszawie pojawiły się nowe zbiory związane z twórczością Wojciecha Młynarskiego.

- Jestem wyjątkowy szczęśliwy, że mogę opiekować się niedawno pozyskanym archiwum Wojciecha Młynarskiego. Mam też nadzieję, że w przyszłości dowiemy się wiele o mistrzu - opowiada Amadeusz Szklarz-Habrowski.

MrAdulu / Youtube

Arcydzieła języka polskiego

Gość Jedynki zwraca uwagę, że teksty Wojciecha Młynarskiego można określić jako arcydzieła języka polskiego. - Dlatego możemy uczyć się języka, czytając Młynarskiego - dodaje.

- Archiwum zostało przekazane 11 października 2017 roku przez Agatę Młynarską do Muzeum Literatury jako depozyt, dlatego czeka na kolejne decyzje i elementy, które wzbogacą je. Mamy teraz nadzieję, że otrzymamy zbiór archiwalny od pani Barbary Młynarskiej-Ahrens, siostry Wojciecha Młynarskiego. Są także prowadzone rozmowy z osobami z Komorowa - słyszymy.

Co znajduje się w zbiorach?

Amadeusz Szklarz-Habrowski zdradza, że w posiadanym zbiorze znajdują się: rękopisy, maszynopisy tekstów, przepiękne nuty od różnych kompozytorów, księgozbiór z dedykacjami dla Wojciecha Młynarskiego od jego artystów i materiały nieodkryte, czekające dopiero na opisanie.

Jakie znaki można znaleźć w jego tekstach?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Amadeusz Szklarz-Habrowski (Muzeum Literatury)

Data emisji: 29.10.2019

Godzina emisji: 14.21

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski - pełen werwy jubilat gotowy do nowych zadań

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 16:43
Znakomity autor znakomitych tekstów do wielu polskich przebojów Krzysztof Dzikowski obchodzi 25 stycznia 2018 roku okrągłe 80 urodziny. W przededniu jubileuszu odwiedził "Muzyczną Jedynkę".
rozwiń zwiń