X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Machalica: były takie piosenki, które pragnąłem zaśpiewać

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:55
- Pokochałem twórczość Wojtka Młynarskiego - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Machalica. Popularny aktor wydał płytę, która jest hołdem dla twórczości Wojciecha Młynarskiego. W jaki sposób poradził sobie z wyborem piosenek, które znalazły się na krążku?
Audio

Od 25 października na sklepowych półkach można znaleźć płytę "Mój ulubiony Młynarski". Na płycie znajduje się 13 utworów Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Piotra Machalicy, któremu towarzyszy zespół w składzie: Michał Walczak, Krzysztof Niedźwiecki i Paweł Surman. "Mój ulubiony Młynarski" jest płytą tygodnia w radiowej Jedynce.

Piotr Machalica - temat / Youtube

- Wojtek towarzyszy mi w życiu od pół wieku. W 1965 roku usłyszałem jego pierwszy utwór (…). Pokochałem jego twórczość, kupowałem wszystkie kolejne płyty - opowiada Piotr Machalica.

Gość Jedynki przyznaje, że mimo bogactwa utworów Wojciecha Młynarskiego, nie miał kłopotu z wyborem tych, które powinny trafić na jego płytę. - Dużo z nich wybrałem, jednak kiedy rozpoczęliśmy próby z moimi przyjaciółmi, fantastycznymi młodymi muzykami: Michałem Walczakiem, Krzysztofem Niedźwieckim i Pawłem Surmanem, to eliminowało się je. Były takie, które pragnąłem zaśpiewać, a z którymi kompletnie nie umiałem sobie poradzić - przyzznaje.

Gdzie Piotr Machalica pracował jako froter rzemieślnik? Jak wspomina koncerty Wojciecha Młynarskiego?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Piotr Machalica (aktor, muzyk)

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 14.19

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazz Band Młynarski Piasecki i "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 15:51
Wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim odwołują się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, wzbogacając je o nowoczesne aranżacje. Muzycy na antenie radiowej Jedynki mówili o nowej "Płycie z zadrą w sercu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amadeusz Szklarz-Habrowski: Wojciech Młynarski był mistrzem felietonu śpiewanego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 16:57
- Z rozwojem archiwum, mamy nadzieję na większe wystawy, gdzie zabrzmi piosenka Wojciecha Młynarskiego - mówi w "Muzyczne Jedynce" Amadeusz Szklarz-Habrowski z Muzeum Literatury, które pozyskało zbiory związane ze znanym piosenkarzem Wojciechem Młynarskim.
rozwiń zwiń