X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiera spektaklu muzycznego "Krzyżacy" w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 16:00
"Krzyżacy" to słuchowisko w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego do słów pieśni Jacka Korczakowskiego. Główne wątki opowieści to wątek romansowy  - miłość Danusi Jurandówny i Zbyszka z Bogdańca oraz zakochanej w nim Jagienki Zychówny, wątek polityczno-historyczny – konflikt polsko-krzyżacki i wielka wojna w 1410 r.
Audio
  • Premiera spektaklu muzycznego "Krzyżacy" w Teatrze Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)

- Myślę, że to jest ciekawa rzecz. Pracowaliśmy nad nią z Hadrianem Trąbeckim 10 lat nagrywając w różnych studiach. Wokaliści, którzy wzięli udział w tym słuchowisku sami siebie nagrywali częściowo w swoich domowych studiach. Mówię tutaj o Arturze Gadowskim, Maćku Balcarze. Przesyłali nam ślady, a my to składaliśmy. Powstała okazja, żeby to pozbierać ze wszystkich dysków twardych i powstało słuchowisko - mówił reżyser Marcin Kołaczkowski. 

Utwór odwołuje się konwencją do klasyki światowej rock-opery "Jesus Christ Superstar" oraz "We will rock you". Wykonawcami są znani artyści polskiej sceny muzycznej, m.in. Artur Gadowski, Paweł Kukiz, Olga Szomańska, Maciej Balcar, Jacek Lenartowicz. 

Słuchowisko rozpoczyna się opowieścią o miłości Zbyszka i Danusi, o Jurandzie ze Spychowa, a kończy się Bitwą pod Grunwaldem. Gość audycji wspomniał, że w przyszłym roku zamierzają wrócić ze słuchowiskiem. - Są ważne ku temu okazje rocznicowe, 120 lat od wydania książki Henryka Sienkiewicza, 60 lat od premiery filmu i 10 lat od premiery naszej "rock opery" - dodaje Marcin Kołaczkowski. 

 "Krzyżacy" będą emitowani w dwóch częściach w dniach 9-10 listopada na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Marcin Kołaczkowski (reżyser słuchowiska)

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 13.34

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czarna" i "biała" legenda Zakonu Krzyżackiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 19:10
Dla Polaków Krzyżacy to ucieleśnienie zła i przemocy. Dla Niemców to nośnik cywilizacji zachodnioeuropejskiej i forpoczta postępu na zdobytych terenach. Tak diametralnie różnie ocenia się Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, czyli Zakon Krzyżacki. W "Eurece" o tym, jak w historiografii polskiej i pruskiej (a potem niemieckiej) kształtował się stereotyp Zakonu.
rozwiń zwiń