Anita Lipnicka daje nowe życie starym piosenkom na płycie "Od nowa"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 18:01
Płyta jest pewnym eksperymentem i - jak to ujęła wokalistka - tortem okolicznościowy z okazji 25-lecia pracy artystycznej. - Ja tu tylko śpiewam - śmieje się artystka. Nowe wersje jej starych piosenek przygotowali wyłącznie producenci i dlatego ona nazywa tę płytę producencką, gdyż tylko odśpiewała te utwory.
Audio
  • Anita Lipnicka z nowa płytą "Od nowa" (Muzyczna Jedynka)
Anita Lipnicka podczas koncertu Lata z radiem
Anita Lipnicka podczas koncertu "Lata z radiem"Foto: Darek Kawka

Zapewnia, że nie są to remixy przy użyciu ścieżek, które zostały kiedyś zarejestrowane. Stąd tytuł płyty. Anita Lipnicka zaprosiła różnych producentów z różnych pokoleń, reprezentujących różne gatunki muzyczne. - Oni mieli poszaleć w temacie Anity Lipnickiej i poszaleli - wyjaśnia zamysł artystka.

Wybrańców jest ośmiu i ich wybór nie jest przypadkowy. Na początku lista była o wiele dłuższa. Po przesłuchaniach lista skurczyła się, gdyż niektórzy mieli inne zobowiązania, a niektórzy nie czuli się dobrze w tym projekcie.

Anita Lipnicka wyjaśnia dlaczego jej płyta jest mocno elektro. - Wychodzi na to, że większość naszych producentów zajmuje się elektroniczna muzyką - mówi. Choć elektronika na płycie jest różna.

Piosenkarka nie uważa, że nowe wersje są konkurencją dla starych aranżacji. Sądzi, że dając nowe życie starym piosenkom wyraziła wobec nich pewien szacunek zamiast dać im się kurzyć na półkach. - Byłam ciekawa jak zabrzmią w nowych aranżacjach - wyjaśnia.

Czy współpraca z producentami przebiegała bezproblemowo? Czy Anita Lipnicka miała wpływ na aranżacje, które zostały przygotowane? Czy należy się spodziewać koncertowej trasy z nową płytą?

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej dwiema piosenkami "Piękna i rycerz" oraz "Piosenka księżycowa".


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Anita Lipnicka (piosenkarka)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 13.18

ag

Czytaj także

Anita Lipnicka: Cohen jest moim guru

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:42
- Leonard Cohen jest mistrzem słowa, pięknej melodii, trudno jest to zdefiniować. Jest moim guru i przewodnikiem po świecie muzycznym - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anita Lipnicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na finale Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 23:59
Wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" odbył się w Krakowie, dlatego większość sobotnich audycji radiowej Jedynki była nadawa wprost z terenu festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka: związek z Varius Manx to było małżeństwo aranżowane

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 12:39
25 lat mija od jej olśniewającego debiutu. Cała Polska śpiewała "Wszystko się może zdarzyć". W tym czasie w jej życiu też dużo się wydarzyło. Z Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy, a potem Londynu. Mówiono o niej "głos pokolenia". Anita Lipnicka mówi Jolancie Fajkowskiej, jaka jest.
rozwiń zwiń