Michał Szczygieł: mój charakter przejawia się w utworach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:04
- To o czym śpiewam i o czym mówię, to jest to, co przeżywam i co sądzę - mówi w "Muzycznej Jedynce" Michał Szczygieł. Jak swoją twórczość postrzega 20-letni artysta? 
Audio
Audio

Michał Szczygieł zdążył już w swojej karierze zdobyć platynową płytę za debiutancki singiel "Nic tu po mnie", a teraz powraca z nowym materiałem - "Nie mamy nic".

Perfekcjonista?

- Jestem bardzo krytyczny, jeśli chodzi o to, co robię. Dlatego robiąc nowe rzeczy czy już nawet takie, które wyszły, nie zawsze byłem pewny ich poziomu. Teraz powoli zmierzam w kierunku, w którym jestem pewny tego, co robię - twierdzi Michał Szczygieł.

Jego specyficzny sposób śpiewania

Porównując utwory Michała Szczygła, można powiedzieć, że określają je dwa słowa: rytm i melodia. "Nie mamy nic" ma być jednak nową odsłoną naszego gościa, niemniej słychać pewną jednorodność stylistyczną.

- Mogą być momenty, w których zaskoczę dość mocno, ale zawsze będzie część wspólna. Nie da się uciec od pewnych rzeczy i czegoś, co mam dane odgórnie, czyli mojego charakteru. Przejawia się on w utworach. Dlatego obojętnie, jakie utwory stworzyłbym, to coś będzie je łączyć, chociażby mój specyficzny sposób śpiewania - tłumaczy Michał Szczygieł.

Źródło: MichalSzczygielVEVO

Wychował się na hip-hopie

Jak przyznaje Michał Szczygieł, twórczość jest dla niego uzewnętrznianiem siebie. - Nie wyobrażam sobie na dłuższą metę pracować w systemie, że śpiewam i interpretuję na scenie, a ktoś mi pisze linie i teksty melodyczne. Nie po to wkroczyłem w świat muzyki, żeby ktoś robił to za mnie. Wychowałem się na polskim hop-hopie, gdzie każdy raper sam pisze teksty i cały jest tym rapem - słyszymy.

Dlaczego Michał Szczygieł zajmuje się muzyką, a nie piłką nożną? Kiedy zorientował się, że jego muzyka podoba się ludziom? Na jakie lekcje będzie uczęszczał nasz gość?

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Michał Szczygieł (muzyk)

Data emisji: 13.11.2019

Godzina emisji: 13.20

DS

Zobacz więcej na temat: Anna Will MUZYKA piosenka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Spenner. Czy znalazł swoje muzyczne "ja"?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:33
– Płyta nie jest stricte rockowa, są też spokojniejsze kawałki. Aczkolwiek nie będę oszukiwał - w stronę rocka również mnie ciągnie – mówił w audycji Marcin Spenner. Singiel "Na czas" promuje płytę o tym samym tytule.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40-lecie pracy artystycznej "legendy polskiego rock'n'rolla"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:55
Jego droga muzyczna zaczęła się w liceum, gdzie grał w zespole Ndst, wykonującym standardy bluesowe i rock'n'rollowe. Potem wraz z Wojciechem Jaczyczką (później "Śmierć Kliniczna") grywał w różnych, efemerycznych składach. Gościem "Muzycznej Jedynki" był muzyk, gitarzysta, kompozytor oraz autor tekstów Dariusz Dusza. 
rozwiń zwiń