The Dumplings o pożegnalnej trasie: staramy się przygotować ją jak najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 16:38
- Jesteśmy na bardzo przyjemnym, a zarazem trudnym etapie, kiedy mamy już sporo umiejętności, ale też oczekuje się od nas sporo. Szczególnie teraz, kiedy mamy zamiar pożegnać się na chwilkę - mówi w "Muzyczne Jedynce" Justyna Święś. Zespół The Dumplings rozpoczął pożegnalną trasę koncertową. 
Audio
The Dumplings
The DumplingsFoto: mat. promocyjne

Tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia zespół The Dumplings po sześciu latach wspólnego grania postanowił zrobić sobie przerwę i tymczasowo zawiesić działalność. Pożegnalna trasa koncertowa zespołu, która rozpoczęła się 15 listopada, nosi tytuł "Przykro mi", tak jak utwór z ostatniej płyty "Raj".

The Dumplings/Youtube

Dojrzała decyzja

- To pewien rodzaj dojrzałości, że mimo młodego wieku, całkiem dużego dorobku jak na czas, który jesteśmy na scenie i dobrze prosperującego projektu, możemy go odstawić. Jest to dojrzałe, bo możemy zebrać nowe doświadczenie i potem wrócić do tego projektu - uważa Kuba Karaś.

Justyna Święs przyznaje, że oboje nie żałują niczego, co zrobili w życiu. Kuba Karaś, wracając jednak do czasów pierwszej płyty, nie ukrywa, że powinien wówczas zapisać się... na lekcje pianina. - Czasami czuję, że brak wykształcenia muzycznego spowalnia cały proces, który mógłby być dużo szybszy. Czasami pojawiają się myśli, które ciężko jest przełożyć na muzykę - dodaje Kuba Karaś.

Przyjemny, ale trudny moment

- Jesteśmy na bardzo przyjemnym, a zarazem trudnym etapie, kiedy mamy już sporo umiejętności, ale też oczekuje się od nas sporo. Szczególnie teraz, kiedy mamy zamiar pożegnać się na chwilkę. Przed ostatnią trasą, staramy się zrobić to jak najlepiej i jak najlepiej ją przygotować - uważa Justyna Święs.

Kto pomógł w The Dumplings w debiucie na scenie? Czy zespół miał okazję zachłysnąć się sławą? Jak ważna jest oprawa wizualna w przypadku The Dumplings?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Justyna Święs i Kuba Karaś (The Dumplings)

Data emisji: 18.11.2019

Godzina emisji: 14.28

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Pietrucha gra małe koncerty dla wielu słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:15
Marzeniem aktorki i piosenkarki było, aby zagrać koncert dla kogoś w jego domu. Marzenie się nie spełniło, ale Julia Pietrucha jest blisko jego spełnienia. Na jesieni daje koncerty w salach teatralnych i w filharmoniach. Ze swoimi piosenkami w aranżacji folk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika: z pracą zawsze wiązała się przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:27
- Wszystkie osoby wybierałam według klucza, nie tylko patrząc na to, czego dokonały, ale też ze względu na to, jakimi są ludźmi - mówi o osobach, z którymi współpracuje przy projektach muzycznych Katarzyna Nowicka. W "Muzycznej Jedynce" wokalistka opowiada o swojej twórczości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Dumplings: każda płyta to inny etap naszej relacji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:00
Od ich debiutu minęło 5 lat, trzy studyjne płyty, jeden Fryderyk, kilka kolaboracji. W listopadzie The Dumplings wyruszają w ostatnią przed przerwą trasę koncertową "Przykro mi". - Tak naprawdę nie jest nam bardzo przykro, bo nie rozstajemy się, nie zawieszamy działalności, tylko dajemy sobie czas, żeby na muzykę spojrzeć z innych perspektyw - wyjaśniają muzycy.  
rozwiń zwiń