Fronczewski z Jelonkiem zrobili drakę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 14:32
- Otrzymałem propozycję nie do odrzucenia i pomyślałem, że byłoby szkoda nie zrobić takiej draki - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Fronczewski, który wykonał "Partię Skołuby" na płycie "Classical Massacre" Michała Jelonka. W jaki sposób popularny skrzypek natrafił na znanego aktora?
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Fronczewskim i Michałem Jelonkiem (Muzyczna Jedynka)
Piotr Fronczewski, Michał Jelonek i Zbigniew Zegler
Piotr Fronczewski, Michał Jelonek i Zbigniew ZeglerFoto: Tomasz Jaremczak / PR

Michał Jelonek, skrzypek znany m.in. z metalowej grupy Hunter wypuścił dziś swój kolejny solowy album. Płyta "Classical Massacre" zawiera autorskie interpretacje dzieł muzyki klasycznej. Do promocji wydawnictwa powstało lyric video do utworu "Aria Skołuby" z opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki. Znajdującą się na płycie "Partię Skołuby” wykonał znany aktor Piotr Fronczewski.

Źródło: Mystic Production TV / Youtube

Wszystko zaczęło się od telefonu

- Pewnego upalnego dnia w wakacje zadzwonił telefon i otrzymałem propozycję nie do odrzucenia. Bardzo mnie to zaskoczyło i przeraziło, ale po chwili pomyślałem sobie, że byłoby szkoda, gdyby przynajmniej nie spróbować zrobić takiej draki. Nie należę do aktorów śpiewających, ale umówiliśmy się i zaczęliśmy oswajać się z utworem, muzyką… - opowiada Piotr Fronczewski.

Zdaniem Piotra Fronczewskiego zrealizowany projekt jest bardzo wdzięczny, ponieważ "Straszny dwór" jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych oper Stanisława Moniuszki.

Jelonek docenia Fronczewskiego

- Jak obserwowałem Piotra, który przygotowywał się do nagrań i do pracy nad tekstem, to po prostu szczena mi opadła. Zobaczyłem, że nad każdym oddechem można tak pracować, każdy wyraz można wyeksponować na różne sposoby, dlatego… polecam Piotra - mówi Michał Jelonek.

Dla Michała Jelonka jest to już trzecia płyta, jednak pierwsza z całkowicie polskim materiałem, nie licząc jedynie tytułu. Warto dodać, że 2019 rok jest rokiem jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Stanisława Moniuszki. Na płytę "Classical Massacre" Michał Jelonek przygotował także własne wersje utworów takich kompozytorów, jak m.in. Grażyna Bacewicz, Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin, Antonio Vivaldi czy Gioacchino Rossini.

Jak doszło do spotkania Michała Jelonka z Piotrem Fronczewskim? W jaki sposób Piotr Fronczewski ćwiczy pamięć? Czy Piotr Fronczewski będzie występował na koncertach Michała Jelonka?

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

ProwadziZbigniew Zegler 

Goście: Michał Jelonek (skrzypek), Piotr Fronczewski (aktor)

Data emisji: 15.11.2019 r. 

Godzina emisji: 13.18

DS


Czytaj także

Sara Kordowska - laureatka kolejnej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 18:50
- To jest niezwykłe, że tak młoda osoba, która ma 18 lat pisze tak mądre teksty i ma poukładane w głowie. Myślę, że artyści bardzo szybko dojrzewają i prowadzą zupełnie inny tryb życia niż ich rówieśnicy - mówił na antenie radiowej Jedynki Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia, dyrektor artystyczny konkursu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szpak o projekcie "Atmasfera Exclusive"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 14:20
"Atmasfera Exclusive" łączy w sobie dwa niezwykłe światy - debiutantek oraz doświadczonych wokalistów, którzy od lat stanowią siłę napędową polskiej piosenki. Gościem "Muzycznej Jedynki" był wokalista Michał Szpak. 
rozwiń zwiń