Jakub Milewski: 15 lat czekaliśmy na swoje miejsce

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 15:27
- To jest trochę ewenement na polską skalę, że teatr potrafi łączyć się z kinem - mówi w radiowej Jedynce Jakub Milewski z Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Gdzie znajduje się nowa siedziba teatru?
Audio
Jakub Milewski
Jakub MilewskiFoto: Wojciech Kusiński / PR

Przez wiele lat Mazowiecki Teatr Muzyczny miał problemy ze znalezieniem dobrej lokalizacji w Warszawie i przenosił się z dzielnicy do dzielnicy. W końcu jednak udało się odnaleźć swoje miejsce na Pradze, czyli w tej chwili najmodniejszej dzielnicy artystycznej Warszawy. 15 listopada w Kinie Praha odbył się pierwszy koncert Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

- Czasami te wyczekane smakuje lepiej. Faktycznie, 15 lat czekaliśmy na swoje miejsce i cieszymy się, że już wystartowaliśmy z Kinem (Praha - red.). To jest trochę ewenement na polską skalę, że teatr potrafi łączyć się z kinem - opowiada Jakub Milewski, kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Gość Jedynki przypomina słowa artysty grafika Andrzeja Pągowskiego, który zaprojektował logo Mazowieckiego Teatru Muzycznego. - Powiedział coś pięknego. Film z teatrem przenika się w dzisiejszym świecie. Przykładowo idziemy do kina i oglądamy operę, natomiast idąc na spektakl bardzo często wykorzystujemy wizualizacje czy ekrany kinowe, żeby pokazać coś innego. To jest jakaś nowa droga Mazowieckiego Teatru Muzycznego, żebyśmy łączyli wszystkie sztuki - dodaje.

W materiale również o operetkach i najbliższych planach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Jakub Milewski (dyrektor artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego)

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 13.27

DS

Zobacz więcej na temat: MUZYKA TEATR Paweł Sztompke
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aida" - musical Eltona Johna i Tima Rick'a zagościł w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 14:25
"Aida" to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rick’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Tego typu inscenizacje były pokazywane w wielu krajach na całym świecie, a teraz sztuka wystawiana jest w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Prapremiera spektaklu odbyła się 26 października 2019 r.
rozwiń zwiń