Natalia Kukulska zaśpiewa dzieciom i rodzicom w radiowym studiu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:38
23 listopada (sobota) Natalia Kukulska wystąpi w studiu im. Witolda Lutosławskiego wraz z dziećmi, które zostały wybrane w I Konkursie Dziecięcych Talentów, w którym była jurorką. Przyznaje, że była oczarowana, a wśród małych uczestników konkursu były prawdziwe perełki. - Był to dzień, który mnie zasłodził urokiem tych małych istot - mówi artystka.
Audio
  • Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o płycie "Szukaj w snach" (Muzyczna Jedynka)
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski
Natalia Kukulska i Marek NapiórkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Konkurs i koncert zorganizowało Polskie Radio Dzieciom. Na scenie pojawi się 28 laureatów, którzy zaprezentują wybrane przez siebie utwory - wiersze lub piosenki. Koncert jest dla dzieci nagrodą w konkursie talentów. Jest nią także nagranie płyty ”Głosem dziecka", która ukaże się wiosną przyszłego roku.

Po młodych laureatach Natalia Kukulska zaśpiewa, a Marek Napiórkowski zagra na gitarze piosenki, które nagrali wspólnie na płytę "Szukaj w snach" z kołysankami dla dzieci i dorosłych. - Ta płyta doskonale się wpasowuje w dziecięcy świat - uważa piosenkarka.

To płyta dla dzieci na dobranoc, która powstała z inicjatywy Teatru Starego w Lublinie. Za ten album Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski otrzymali nagrodę Fryderyka w kategorii Muzyka dziecięca.

Dzień później Natalia Kukulska będzie w Bydgoszczy, gdzie wspólnie z innymi piosenkarkami wystąpi z koncertem utworów Leonarda Cohena.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenką "Mały misiu śpij".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Goście: Natalia Kukulska (piosenkarka), Marek Napiórkowski (gitarzysta)

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 14.41

ag

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska z córeczką śpiewa kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:12
Pomysł koncertu kołysanek zainspirował Teatr Stary w Lublinie. Do wszystkich utworów muzykę napisał Marek Napiórkowski. Premiera koncertu odbyła się w Teatrze Starym, tam też odbywały się kolejne spektakle. Naturalne było nagranie w dalszej kolejności płyty. W jednym z utworów słychać głos córeczki Natalii Laury Dąbrówki.
rozwiń zwiń