Stanisław Wenglorz. Po 30 latach nagrał piosenkę. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 14:39
Śpiewał m.in. w zespole Bardowie. W latach 70. był wokalistą krakowskiego zespołu Skaldowie, później trafił do lubelskiej Budki Suflera. Stanisławem Wenglorzem do studia "Muzycznej Jedynki" przyszedł ze swym nowym utworem "Wybacz mi".
Audio
  • Stanisław Wenglorz o jego nowym utworze (Muzyczna Jedynka)
Stanisław Wenglorz
Stanisław Wenglorz Foto: Polskie Radio

Stanisław Wenglorz nagrał z Budką Suflera cztery utwory: "Ślady na piasku", "Rozmowa", "Kula nocnego światła", "Życiowy numer". Ze Skaldami zaśpiewał m.in. utwór "Nie widzę ciebie w swych marzeniach".

Ostatni raz do studia nagraniowego wszedł 30 lat temu. Teraz nagrał piosenkę. Nowy utwór to jego muzyka i jego słowa. Zapewnia, że nie będzie czekał kolejnych 30 lat. - Będę czekał, jak to się przyjmie - mówi piosenkarz. Choć uważa, że to raczej statni jego numer, z którym wszedł do studia. Pracował nad nim trzy lata i jest z niego zadowolony.

W 1985 roku wyemigrował do Niemiec. Tam nie śpiewał, zajął się wydawaniem gazety. - Nie miałem motywacji - wyjaśnia.

Posłuchaj całej rozmowy zakończonej utworem "Wybacz mi".

Źródło: Leszek Gołębiowski / Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Stanisław Wenglorz (muzyk)

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 14.39

ag

Czytaj także

Natalia Kukulska zaśpiewa dzieciom i rodzicom w radiowym studiu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:38
23 listopada (sobota) Natalia Kukulska wystąpi w studiu im. Witolda Lutosławskiego wraz z dziećmi, które zostały wybrane w I Konkursie Dziecięcych Talentów, w którym była jurorką. Przyznaje, że była oczarowana, a wśród małych uczestników konkursu były prawdziwe perełki. - Był to dzień, który mnie zasłodził urokiem tych małych istot - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Wenglorz gościem "Muzycznej Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 17:43
Śpiewał m.in. w zespole Bardowie. W latach 70. był wokalistą krakowskiego zespołu Skaldowie, później trafił do lubelskiej Budki Suflera. Ze Stanisławem Wenglorzem porozmawiamy w "Muzycznej Jedynce" o jego najnowszym utworze.
rozwiń zwiń