Jacek Cygan o odnawianiu ludzkich dusz

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 15:05
Od lat pisze inspirujące, wzruszające i dowcipne teksty, które znamy wszyscy, a teraz możemy odkryć jakie tajemnice kryją się za ich powstaniem. Gościem "Muzycznej Jedynki" był Jacek Cygan, który opowiedział o niedawno wydanej książce  pt. "Odnawiam dusze".
Audio
  • Jacek Cygan o odnawianiu ludzkich dusz (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan
Jacek Cygan Foto: W. Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
2019_11_26_MJ_JacekCygan.mp4

- Podtytuł tej książki "Odnawiam duszę" to "Piosenki, ludzie, czas" i rzeczywiście tak jest, że zachowuję się najpiękniejsze wspomnienia o tych, z którymi szedłem tą drogą - wyjaśnił na antenie Jedynki Jacek Cygan. 

źródło: Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Youtube 


W książce znajdziemy m.in. bardzo osobiste wspomnienie o Zbyszku Wodeckim, niezwykłe historie o tym, jak na prośbę Anny Dymnej pan Jacek napisał piosenkę specjalnie dla Ewy Błaszczyk albo jak dla Grzegorza Markowskiego w jedną noc stworzył jeden z największych przebojów Perfectu. - Ta książka opowiada o tych, których już z nami nie ma - bo sądzę, że jesteśmy im coś winni- ale również mówi z pełną radością i pełnym życiem o tych, którzy są, z którymi miałem zaszczyt i honor pracować - zaznaczył gość audycji. 

Jak Jacek Cygan wspominał swojego przyjaciela Leopolda Kozłowskiego? Dlaczego przed każdym rozdziałem znajdują się cytaty poetów? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów) 

Data emisji: 26.11.2019 r. 

Godzina emisji: 14.22

ans


Czytaj także

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach m.in. Ireny Santor, Jacka Cygana i Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 17:00
- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeba trochę przeżyć, żeby mieć jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:46
Jacek Cygan obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Stworzył wiele piosenek, z których dużo cytatów przeszło do języka potocznego."Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy na górze", czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Często mówimy tymi słowami lub je słyszymy nie zdając sobie sprawy, że wyszły spod pióra Jacka Cygana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski opuszcza Perfect. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 21:51
- Śpiewam przecież: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym" . Nadszedł ten czas – przyznał Grzegorz Markowski. W przyszłym roku zagra z zespołem ostatnią trasę koncertową.
rozwiń zwiń