Mirosław Kalisiewicz błyszczy autorską płytą "Urodziny"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 15:08
Album jest zgłoszony do nagrody Fryderyka w kategorii literackiej. Było to zaskoczenie, ponieważ artysta jest bardziej kojarzony z rock’n’rollem. Dla niego również zgłoszenie jest pewną niespodzianką.
Audio
  • Mirosław Kalisiewicz o płycie "Urodziny" (Muzyczna Jedynka)
Fragment okładki albumu Urodziny Mirosława Kalisiewicza
Fragment okładki albumu "Urodziny" Mirosława KalisiewiczaFoto: mat. promocyjne

- W życiu bym nie pomyślał, że te pieśni zostaną zakwalifikowane do tego działu Fryderyków – przyznaje muzyk. Zgłoszenia dokonała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, która wydała płytę.

Mirosław Kalisiewicz zapewnia, że już jest szczęśliwy, że mógł nagrać album "Urodziny". Ma już trzy przygotowane następne płyty. Następna płyta będzie okraszona wierszami Józefa Barana, krakowskiego poety, który pisał dla Ewy Demarczyk, dla Starego, dobrego małżeństwa i dla wielu innych wspaniałych artystów nurtu krakowskiego.

Mirosław Kalisiewicz jest zadowolony, że "Urodziny" ukazały się nie tylko w formie CD, ale też czarnego, bakelitowego krążka. W trakcie rozmowy na YouTubie pojawił się teledysk do singla z utworem "Wielkie serce".

Agencja Muzyczna Polskiego Radia/YouTube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Mirosław Kulisiewicz (muzyk)

Data emisji: 4.12.2019 r. 

Godzina emisji: 13.39

ag

Czytaj także

Mirosław Kalisiewicz, czyli muzyk przedsiębiorczy

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 23:00
Mirosław Kalisiewicz to biznesmen i mecenas kultury. W Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej mogliśmy na żywo usłyszeć, jak poświęca się swojej pasji, czyli muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Kalisiewicz: szukaj przyjaciół tam, gdzie śpiewają

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:30
Na co dzień jest prezesem poważnej firmy, natomiast po godzinach gra na gitarze, śpiewa i komponuje. Czy muzyka to zdrowie? A może biznesy prowadzi śpiewająco? Mirosław Kalisiewicz ma "Urodziny" i dziś mówi nam, jaki jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Kalisiewicz: zawsze moją pasją była muzyka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 15:00
Mirosław Kalisiewicz - wokalista, kompozytor, autor tekstów, który osiągnął w życiu prywatnym i biznesie tyle, ile chciał. W audycji "Czas pogody" opowiedział o miłości, ludzkich doświadczeniach, przemijaniu, sukcesach i porażkach. 
rozwiń zwiń