Piotr Machalica: Wojciech Młynarski zawsze mnie zachwycał

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 16:08
Artysta zdradza, że uwielbia poczucie humoru Wojciech Młynarskiego i jego dystans do otoczenia i świata, a jednocześnie taką dziwną miłość do ludzi. - Bo wszystkie te piosenki o dziwnych facecikach, którzy go zaczepiają na ulicy były jednocześnie takie mądre - mówi. W poniedziałek 16 grudnia Piotr Machalica na Scenie Szpilmana będzie śpiewał piosenki Wojciecha Młynarskiego.
Audio
  • Piotr Machalica o piosenkach Wojciecha Młynarskiego (Muzyczna Jedynka)

Z recitalem piosenek sławnego poety i tekściarza gość Jedynki nosił się od dawna. Ale miał wątpliwości, czy to robić. Jednak do przygotowania koncertu namówili go muzyczni przyjaciele. - Marzyłem, żeby Wojtek mógł zobaczyć ten koncert. Niestety się nie udało - mówi.

Piotr Machalica wyjawia, według jakiego klucza wybierał piosenki na koncert. Zależało mu przy tym, aby nie opierać się na szlagierach takich jak "Jesteśmy na wczasach". Zauważył, że Wojciech Młynarski pięknie tłumaczył piosenki z obcych języków m.in. Brassensa, Okudżawy, Wysockiego czy Brela.

Piotr Machalica nie chce być nazywany piosenkarzem. On raczej nie śpiewa, ale opowiada.

W poniedziałek 16 grudnia artysta zaśpiewa piosenki Wojciecha Młynarskiego na Scenie Szpilmana w koncercie z cyklu Jedynka Live. Transmisja na antenie Jedynki po godz. 20.00.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy okraszonej dwiema piosenkami "Ballada o dwóch koniach" i "Daj des".

bck24.pl YouTube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Piotr Machalica (aktor, piosenkarz)

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 14.24

ag

Czytaj także

Czy miłość może trwać całe życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 11:04
"Czworo do poprawki" to komedia małżeńska Cezarego Harasimowicza. W pensjonacie spotykają się dwie pary - małżeństwo ze stażem (Katarzyna Herman i Piotr Machalica), które wyjeżdża aby podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności para młodych ludzi (Agnieszka Sienkiewicz i Marcin Korcz), którzy na łonie natury chcą począć dziecko, aby na zawsze scementować swój związek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Machalica: były takie piosenki, które pragnąłem zaśpiewać

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:55
- Pokochałem twórczość Wojtka Młynarskiego - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Machalica. Popularny aktor wydał płytę, która jest hołdem dla twórczości Wojciecha Młynarskiego. W jaki sposób poradził sobie z wyborem piosenek, które znalazły się na krążku?
rozwiń zwiń