Jerzy Skrzypczyk z Czerwonych Gitar: będą platynowe koncerty

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 14:57
- Mamy zamiar, żeby tych koncertów faktycznie było dużo - mówi w "Muzycznej Jedynce" lider Czerwonych Gitar Jerzy Skrzypczyk. W 2020 roku kapela będzie obchodzić wyjątkowy jubileusz. Jaki?
Audio
  • Rozmowa z zespołem Czerwone Gitary (Muzyczna Jedynka)

Czerwone Gitary zostały założone przez Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosselę, Krzysztofa Klenczona, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego 3 stycznia 1965 roku w kawiarni "Cristal" w Gdańsku Wrzeszczu. W następnym miesiącu formacja będzie zatem świętować 55. urodziny.

Jerzy Skrzypczyk zapowiada, że Czerwone Gitary mają zamiar zagrać w 2020 roku szereg koncertów. Będzie jednak trochę inaczej niż zwykle, ponieważ koncerty będą odbywać się w mniejszych miejscowościach. Jak mówi Jerzy Skrzypczak na 55-lecie działalności, będą platynowe koncerty.

Źródło: Czerwone Gitary / Youtube

Nowa pastorałka

Przedsmakiem do jubileuszu jest najnowsza pastorałka Czerwonych gitar "Raz do roku".

- Inspiracją była płyta "Dzień jeden w roku". Moim marzeniem jest napisanie wielu piosenek świątecznych. W tym roku mam to szczęście, że nagraliśmy "Raz do roku", która jest w takim czerwono-gitarowym klimacie. Mam nadzieję, że spodoba się słuchaczom - przekazuje Arkadiusz Wiśniewski, frontman Czerwonych Gitar.

Jak muzycy wspominają wcześniejszą pastorałkę? Dlaczego Czerwony Gitary grały i śpiewały najgłośniej w Polsce?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Jerzy Skrzypczak i Arkadiusz Wiśniewski (Czerwone Gitary)

Data emisji: 12.12.2019 

Godzina emisji: 13.25

DS

Czytaj także

"Dziwny jest ten świat". Tak rodziła się legenda Czesława Niemena

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 16:30
- Muszę przyznać, że byłem w szoku, gdy pierwszy raz odsłuchałem, jak Czesław Niemen zaśpiewał "Dziwny jest ten świat", bo jego głos dogrywaliśmy na końcu - mówi gitarzysta Tomasz Jaśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski: tekściarze stali się niepotrzebni

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 17:33
Jest autorem tekstów piosenek, które stały się wielkimi przebojami. Jednym z pierwszych utworów, do którego napisał słowa jest słynna piosenka zespołu Czerwone Gitary pt: "Anna Maria". 
rozwiń zwiń