Tralala-lecie działalności artystycznej Ewy Kuklińskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 13:25
Piosenkarka wyjaśnia, że toczy się w niej walka artystki z kobietą, która raczej nie chwali się swoim wiekiem, zwłaszcza na scenie. - A artystka ma powody do chluby - śmieje się Ewa Kuklińska. W końcu wygrała kobieta i liczby nie padają.
Audio
  • Ewa Kuklińska obchodzi jubileusz pracy artystycznej jako śpiewająca tancerka (Muzyczna Jedynka)
Ewa Kuklińska
Ewa KuklińskaFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Artystka nie ukrywa, że jubileusz jest już znaczący, dlatego pozwala sobie celebrować ten dzień, który przypada 19 grudnia. W Służewskim Domu Kultury w Warszawie odbędzie się koncert z udziałem jej artystycznych przyjaciół.

Do wyboru takiej drogi zawodowej zainspirował ją pacjent ojca (naczelny lekarz i dyrektor uzdrowiska) Jerzy Waldorff, który podczas wizyt w Szczawnicy zauważył, że jest muzykalna. I tak w wieku 10 lat została przyjęta do Warszawskiej Szkoły Baletowej. Po 9 latach ukończyła szkołę i od tego momentu liczy początek pracy artystycznej, choć później doskonaliła swe umiejętności muzyczne.

- W tej chwili niewiele mi z tego tańca zostało - przyznaje Ewa Kuklińska, choć czasem wykorzystuje swe umiejętności taneczne w pracy scenicznej i traktuje siebie, jako śpiewającą tancerkę. Wspomina początki pracy w zespole Sabat i to, że nie potrafiła przekonać szefowej Małgorzaty Potockiej, aby tancerki również śpiewały.

Co bezpośrednio sprawiło, że jeszcze w szkole baletowej Ewa Kuklińska postanowiła, że będzie śpiewała? Co jest trudniejsze dla Ewy Kuklińskiej - taniec czy śpiew? Co pozwala śpiewającej tancerce utrzymywać formę i na no musi uważać przed występami?

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenkami Ewy Kuklińskiej "Lawendowy śnieg" i "Wino z win" oraz "Cabaret" w wykonaniu Lizy Minelli.


 Forum Humanum Mazurkas Youtub

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Ewa Kuklińska (śpiewająca tancerka)

Data emisji: 17.12.2019

Godzina emisji: 13.24

ag


Czytaj także

Ewa Kuklińska: dzięki fanom jestem tu, gdzie jestem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 08:11
- Jestem tancerką i choreografem, obecnie najczęściej pracuję jako aktorka, a wcześniej śpiewałam recitale. W tej chwili gram w paru sztukach, które jeżdżą po całej Polsce, co jest bardziej misyjną pracą - mówiła w Jedynce Ewa Kuklińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kuklińska: zawsze idę do przodu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:20
- Uważam, że rozwój osobisty jest rzeczą ważną - powiedziała w radiowej Jedynce Ewa Kuklińska.
rozwiń zwiń