Steczkowscy o nowej płycie: wspaniała opowieść o Bożym Narodzeniu

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 23:05
- Jest to bardzo osobista płyta. Ukazuje to, czym święta Bożego Narodzenia są dla nas w wymiarze duchowym - mówi w "Muzycznej Jedynce" 20 grudnia Agata Steczkowska o albumie "Królu Anielski". Na płycie znajdują się kolędy i pastorałki, które zabierają w podróż pełną zadumy i piękna. A w audycji "Mój świat dźwięków" 25 grudnia Agata i Paweł Steczkowscy prezentują zawartość płyty.
Audio
  • Steczkowscy o nowej płycie z kolędami i pastorałkami (Muzyczna Jedynka)
  • Agata i Paweł Steczkowscy o albumie "Królu Anielski", na którym znajdują się kolędy i pastorałki (Mój świat dźwięków/Jedynka)
Audio
  • Steczkowscy o nowej płycie z kolędami i pastorałkami (Muzyczna Jedynka)
  • Agata i Paweł Steczkowscy o albumie "Królu Anielski", na którym znajdują się kolędy i pastorałki (Mój świat dźwięków/Jedynka)

Album "Królu Anielski" to kolędy i pastorałki w wykonaniu Agaty Steczkowskiej oraz Pawła Steczkowskiego z towarzyszeniem Chóru Agaty Steczkowskiej. Na płycie wykorzystano wiele instrumentów, które stanowią wielką paletę muzycznych połączeń, pełną oryginalnych barw dźwiękowych, współbrzmień i harmonii. Wspólnie ze Steczkowskimi płytę stworzyli także Krzysztof Mika i Piotr Nowotnik.

Źródło: Agencja Muzyczna Polskiego Radia / Youtube

To ma być duchowe przywitanie Jezusa

- Interesuje mnie przede wszystkim aspekt duchowy świąt Bożego Narodzenia i tutaj była okazja, żeby spotkać się i razem stworzyć taki świat dźwięków, który jest kompatybilny z naszymi odczuciami, co do tych Świąt - tłumaczy Agata Steczkowska.

- Ta płyta jest po to, żeby zadumać się w Święta. Był to pomysł Agaty, żeby usiąść i pomyśleć, jak również żeby nie było chórów anielskich, marszów czy przaśnego witania Chrystusa, tylko duchowe przywitanie Chrystusa - opowiada Paweł Steczkowski.

Dlaczego podczas kolęd można gwizdać? Jak powstawała płyta Steczkowskich? Co czuje Agata Steczkowska, gdy słucha tego albumu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Agata Steczkowska i Paweł Steczkowski (muzycy)

Data emisji: 20.12.2019 

Godzina emisji: 13.23

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Martusewicz: czułem się jak zwariowany reporter, który jeździł z walizką

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 17:00
- Dzieci zdecydowanie przygniotły mnie swoim talentem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Karim Martusewicz, który wspólnie z młodymi artystami nagrał bardzo wyjątkową płytę. "Kolory świąt" to album z polskimi kolędami w wersjach dwujęzycznych. Jak wyglądała jego realizacja? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wyrostek: ideą jest śpiewanie kolęd

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 17:16
- Życzę wszystkim "Harmonii Świąt" - mówi w radiowej Jedynce Marcin Wyrostek, który nagrał płytę… "Harmonia Świąt".Akordeonista opowiada nam, dlaczego zdecydował na tematykę związaną z kolędami i pastorałkami.
rozwiń zwiń