Iga Krefft: moja Ofelia jest inna niż szekspirowska

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 17:19
Iga Krefft, znana też jako Ofelia, wydała debiutancką płytę. Zapewnia, że jej Ofelia jest odważna, jest optymistką, ale też potrafi krytycznie patrzeć na rzeczywistość. - Myślę, że moja Ofelia jest mocno osadzona w tym, co tu i teraz i w szukaniu w tym, co tu i teraz dobrych rzeczy i piękna - mówi.
Audio
  • Iga Krefft (Ofelia) o sobie i debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Iga Krefft
Iga KrefftFoto: mat. promocyjne

Iga Krefft to aktorka i piosenkarka. Pierwsze piosenki zaczęła pisać, jak miał 15-16 lat. Przyznaje, że pisała do szuflady. - I szuflada krytykowała mi wszystko - żartuje.

Początkowo pisała tylko po angielsku, bo uważała, że to jedynie słuszna droga. - Zresztą nie znałam wtedy żadnej wartościowej polskiej muzyki - wspomina. Dopiero później zaczęła szukać i okazało się, że takiej muzyki jest dużo, tylko trzeba umieć szukać i chcieć. Odkryła wówczas Marię Peszek, Monikę Brodkę, Króla, Skubasa.

Iga Krefft myśli już o drugiej płycie.m Opowiada również o planach na 2020 rok i trasie koncertowej, noszącej nazwę "Księgi ofeliowe". Koncerty rozpoczną się w marcu.

Posłuchaj całej rozmowy okraszonej trzema piosenkami z debiutanckiej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Iga Krefft (Ofelia, piosenkarka i aktorka)

Data emisji: 30.12.2019 

Godzina emisji: 14.17

ag
Czytaj także

Ania Karwan o marzeniach: mówią, że jesteś gotowa i jedź dalej

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 19:39
- Warto w pewnym momencie zacisnąć zęby i zdać sobie sprawę, że jeżeli kłody są ci rzucane pod nogi, to nie po to, żebyś przewróciła się. Tylko po to, żeby je przejść - mówi w "Muzycznej Jedynce" Ania Karwan. Piosenkarka nagrała utwór, który promuje film "Ukryta gra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Wiraszko o Provinz Posen: album ma podwójny kontekst

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 16:50
- Płyta powstała w podwójnym kontekście w związku z rokiem 1918. Z jednej strony w kontekście odzyskania niepodległości, a z drugiej w kontekście Powstania Wielkopolskiego - mówi w "Muzycznej Jedynce" Michał Wiraszko o albumie Provinz Posen. Jakie filozofie przyświecały twórcom albumu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skubas: szukam muzyki z treścią

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 13:43
- Śpiewanie o czymkolwiek dla mnie jest nie do przyjęcia - powiedział w radiowej Jedynce artysta.
rozwiń zwiń