Alicja Węgorzewska: w Ostrowie będzie bitwowo-tenorowo

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 16:49
- W Ostrowie Wielkopolskim wystąpi zwycięzca VI edycji Bitwy Tenorów na Róże Bartosz Nowak, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie Kamila Lendzion, która w Bitwie Tenorów wystąpiła dwukrotnie i Mirek Niewiadomski, który zdobył złotą różę w IV edycji - mówi w "Muzycznej Jedynce" Alicja Węgorzewska. W piątek (03.12) w Ostrowie Wielkopolskim usłyszymy największe przeboje operetkowo-musicalowe.
Audio
  • Rozmowa z Alicją Węgorzewską (Muzyczna Jedynka)

Gwiazdą piątkowego koncertu będzie jednak Alicja Węgorzewska. Największe gwiazdy polskie sceny operowej wystąpią w towarzystwie Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją maestro Jacka Pawełczaka i zabiorą publiczność w muzyczną podróż przez tajemne krainy West Endu oraz niezwykle tereny gorącej Hiszpanii i romantycznych Włoch.

Koncert odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury.

Jakie plany muzyczne na 2020 rok ma Alicja Węgorzewska? Czy gość Jedynki kocha swoją pracę?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Alicja Węgorzewska (polska śpiewaczka operowa)

Data emisji: 02.01.2020 

Godzina emisji: 13.40

DS

Czytaj także

A. Wilczyńska o "Wilczych jagodach": jesteśmy na widoku i pod mikroskopem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 14:59
- To jest niebywałe doświadczenie, bo przestrzeń, którą wypełniamy fortepianem i głosem, stanowi niebywałą chemię i niebywały rodzaj współpracy poprzez współsłuchanie i współtworzenie tej muzyki - mówi o najnowszej płycie "Wilcze jagody" Agnieszka Wilczyńska. Już niedługo utwory z tego albumu usłyszymy w studiu koncertowym im. Władysława Szpilmana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Wypych: Roby Lakatos ma zjawiskową technikę

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 14:20
Już 13 stycznia w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi jeden z najwybitniejszych współczesnych skrzypków Roby Lakatos. Koncert odbędzie się pod hasłem "Szalone skrzypce - muzyka świata". - Będzie to program z pogranicza muzyki klasycznej z elementami improwizacji oraz tanga. Będzie również muzyka filmowa - mówi Sebastian Wypych.
rozwiń zwiń